Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kraków bez tramwajów Modertransu? Odwołanie oddalone

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-04 16:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków bez tramwajów Modertransu? Odwołanie oddalone
fot. Modertrans
Modertrans Poznań skarżył się na warunki krakowskiego przetargu na dostawy do 60 nowych tramwajów, ale odwołanie firmy zostało w całości oddalone przez Krajową Izbę Odwoławczą. To oznacza, że dotychczasowe warunki udziału w przetargu pozostają w mocy, które uniemożliwiają Modertransowi, jego zdaniem, ubieganie się o zamówienie.

Przed majówką MPK w Krakowie rozpisało przetarg na dostawy w ramach umowy ramowej do 60 nowych, niskopodłogowych tramwajów przegubowych. Pierwsza umowa realizacyjna będzie obejmować dostawę 10 wagonów. Ostateczna liczba kupowanych tramwajów będzie zależeć m.in. od wysokości pozyskanego dofinansowania unijnego. Długość tramwaju określono na 30-37 m. Tramwaj musi posiadać obszar o obniżonej podłodze, stanowiący co najmniej 85% powierzchni całej podłogi. Więcej o pojeździe i wymaganiach piszemy tutaj.

W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy świadczyły usługę opieki technicznej dla co najmniej 15 całkowicie bądź częściowo niskopodłogowych nowych tramwajów napędzanych silnikami prądu przemiennego, z wózkiem bądź wózkami „zabudowanymi w części niskiej podłogi”. Od tego warunku udziału w przetargu, jak pisaliśmy, odwołał się Modertrans.

Zdaniem producenta umiejscowienie wózków nie ma żadnego wpływu na zakres usług serwisowych. Ponadto, jak przekonywał Modertrans, z postanowień dokumentacji nie wynika też wprost wymóg dostarczenia do Krakowa pojazdów z wózkiem bądź wózkami zabudowanymi w części niskopodłogowej. Tym samym tak określony warunek udziału ma na celu, według wielkopolskiej firmy, wyeliminowanie części producentów, w tym i Modertrans.

Krajowa Izba Odwoławcza wczoraj zajęła się sprawą i dzisiaj (4 czerwca) wydała orzeczenie. Jak przekazała nam Magdalena Grabarczyk, rzecznik KIO, oddalne zostało oddalone. Tym samym dotychczas brzmiący warunek udziału w przetargu, określony przez MPK Kraków, pozostaje w mocy.

Jak pisaliśmy, w ostatnich dniach MPK Kraków, uwzględniając częściowo wnioski potencjalnych startujących, przesunęło termin składania ofert o miesiąc, na połowę lipca.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków zaprojektuje tramwaj na Azory. Rusza przetarg

Przestrzeń

Kraków zaprojektuje tramwaj na Azory. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 03 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5