Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kraków: Oferty na dostawy do 60 nowych tramwajów o miesiąc później

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-03 13:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Oferty na dostawy do 60 nowych tramwajów o miesiąc później
fot. MJ
MPK Kraków o miesiąc przesunął termin składania ofert w przetargu na dostawy do 60 nowych tramwajów. O znacznie dłuższe terminy wnioskowali potencjalni oferenci, wskazując na złożoność zamówienia.

Przed majówką MPK w Krakowie rozpisało przetarg na dostawy w ramach umowy ramowej do 60 nowych, niskopodłogowych tramwajów przegubowych. Pierwsza umowa realizacyjna będzie obejmować dostawę 10 wagonów. Ostateczna liczba kupowanych tramwajów będzie zależeć m.in. od wysokości pozyskanego dofinansowania unijnego. Długość tramwaju określono na 30-37 m. Tramwaj musi posiadać obszar o obniżonej podłodze, stanowiący co najmniej 85% powierzchni całej podłogi.

Termin składania ofert został pierwotnie określony na 19 czerwca, czyli 50 dni po ogłoszeniu przetargu. Potencjalni oferenci w pytaniach kierowanych do MPK zwracali uwagę na to, że to zbyt krótki czas, biorąc pod uwagę złożoną specyfikację zamówienia.

Jak podkreślają pytający, wyznaczony termin jest jedynie o 15 dni dłuższy od minimalnego, a dokumentacja przetargowa jest złożona i liczy kilkanaście tysięcy stron. Jednocześnie w związku z ogłoszeniem przetargu w przeddzień majówki realny czas na przygotowanie oferty skrócony został do 44 dni. Natomiast przy poprzednim przetargu krakowskim czas na przygotowanie ofert wynosił 68 dni. Tak krótki termin, zdaniem wykonawcy, faworyzuje firmę Stadler, która wygrała wcześniejszy przetarg i ma już gotowy projekt pojazdu. Takie terminy utrudniają też proces tłumaczenia dokumentacji i ofert.

Wykonawcy postulowali wydłużenie terminu składania ofert do co najmniej początku sierpnia, choć jeden ze startujących wnioskował o wyznaczenie terminu na 20 września. Ostatecznie MPK w Krakowie zdecydowało się przesunąć termin składania ofert na 15 lipca.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5