Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Jeden chętny na dostawę spalinowych autobusów i elektryka dla Chodzieży

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-20 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jeden chętny na dostawę spalinowych autobusów i elektryka dla Chodzieży
fot. MOs810, lic, CC BY-SA 4.0 Wikimiedia commons
MZK w Chodzieży prowadzi przetarg na dostawy czterech niskowejściowych autobusów spalinowych oraz jednego elektrycznego wozu. W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta – od firmy Solaris.

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez MZK Chodzież, jest dostawa czterech autobusów spalinowych oraz jednego autobusu elektrycznego. Wymaganą długość pojazdu spalinowych określono na 8-9 m. Całkowitą liczbę miejsc określono na 55, z czego 25-28 na miejscach siedzących (w tym minimum dwa dostępne z poziomu podłogi). Wymagano dwoje drzwi w układzie 1-2-0. Pojazdy mają być wyposażone w silniki 150-190 kW.

Długość pojazdu elektrycznego określono na 8,5-9,3 m. Pojazd miałby pomieścić co najmniej 45 podróżnych, w tym 15-21 na miejscach siedzących (z czego co najmniej dwa byłyby dostępne z poziomu podłogi). Zgodnie z warunkami elektrobus miałby być wyposażony w silnik centralny o mocy co najmniej 160kW. Zużycie energii określono na nie więcej niż 100 kWh/100 km. Przewidziano ładowanie za pomocą systemu plug-in. Przedmiotem zamówienia jest też dostawa ładowarki stacjonarnej.

Zamawiający poinformował, że na zakup autobusów spalinowych przeznaczy 4,182 mln zł brutto, a elektryka – 2,213 mln zł. W postępowaniu w obu częściach wpłynęło po jednej ofercie od firmy Solaris. Zaoferowała ona autobusy spalinowe za 4,176 mln zł brutto, natomiast elektrobus za 2,214 mln zł brutto. Sumarycznie oferty mieszczą się poniżej kwoty, jaką zamawiający planował przeznaczyć na sfinansowanie obu części.

Na dostawę pojazdów spalinowych przeznaczono pięć miesięcy od podpisania umowy. Elektryk miałby natomiast zostać dostarczony w ciągu 9 miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Ulotki i 3 dni darmowej jazdy na zachętę

Komunikacja

Łódź: Ulotki i 3 dni darmowej jazdy na zachętę

Roman Czubiński 20 marca 2017

Chodzież kupuje pięć autobusów, w tym jednego elektryka

Komunikacja

Chodzież kupuje pięć autobusów, w tym jednego elektryka

Witold Urbanowicz 01 lutego 2017

Chodzież kupi nowe autobusy za unijne pieniądze

Prawo & Finanse

Chodzież kupi nowe autobusy za unijne pieniądze

Jakub Dybalski 04 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5