Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk Główny z wykonawcą. PKP SA zwiększają budżet

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-04 14:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk Główny z wykonawcą. PKP SA zwiększają budżet
mat. PKP SA
Po 2,5 miesiącach udało się rozstrzygnąć ponowiony przetarg na przebudowę dworca Gdańsk Główny. PKP SA zdecydowały się na zwiększenie zaplanowanego na ten cel budżetu, co pozwoliło na wybór oferty Mostostalu. Prace potrwają ponad dwa lata.

Przedmiotem drugiego już przetargu PKP SA jest przebudowa dworca Gdańsk Główny. Zakres prac przewiduje m.in. odnowienie elewacji budynku. Zostanie odtworzony czterospadowy dach w północnej stronie dworca, powstanie również taras. Gruntownie przebudowane zostanie wnętrze obiektu. Planowane jest m.in. odtworzenie historycznego wyglądu holu głównego i dostosowanie budynku do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Inwestycja zakłada także utworzenie nowej części tunelu podziemnego, która połączy budynek dworca z istniejącymi przejściami na perony oraz do przystanków tramwajowych.

W marcu poznaliśmy oferty. O zamówienie ubiegały się firmy Mostostal Warszawa z ofertą na 99,6 mln zł brutto oraz Budimex, który oferuje 109,1 mln zł brutto. Obie kwoty przekraczały budżet zamawiającego, określony na kwotę 83,4 mln zł brutto.

Ostatecznie zamawiający postanowił zwiększyć sumę środków przeznaczonych na realizację prac i dzisiaj (4 czerwca) rozstrzygnął zamówienie. Jako że jednym kryterium wyboru jest cena, zwycięzcą został Mostostal. Wybór nie jest jeszcze prawomocny – konkurent wygranej firmy ma jeszcze formalną możliwość na składanie odwołań. Na realizację całości zamówienia przeznaczono 118 tygodni od momentu podpisania umowy, czyli nieco ponad dwa lata.


mat. PKP SA

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dwie oferty na przebudowę Gdańska Głównego

Przestrzeń

Dwie oferty na przebudowę Gdańska Głównego

Witold Urbanowicz 19 marca 2019

Gdańsk Główny do przebudowy. Drugie podejście

Przestrzeń

Gdańsk Główny do przebudowy. Drugie podejście

Witold Urbanowicz 11 grudnia 2018

Przetarg na Gdańsk Główny unieważniony

Przestrzeń

Przetarg na Gdańsk Główny unieważniony

Witold Urbanowicz 23 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5