Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk Główny. Parking rowerowy w tunelu zamiast pawilonów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-10-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Gdańsk Główny. Parking rowerowy w tunelu zamiast pawilonów
fot. Andrzej Otrębski, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia
Gdańsk rozpisał przetarg na likwidację pawilonów handlowych w przejściu podziemnym między stacją Gdańsk Główny a ul. Podwale Grodzkie. W zamian urzędnicy planują budowę parkingu rowerowego na 120 rowerów.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu miasta rozpisała przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie parkingu rowerowego w przejściu podziemnym pod ul. Podwale Grodzkie w pobliżu dworca PKP. Zamówienie będzie realizowane w związku z projektem pn.: „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.

Zadaniem wykonawcy będzie wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnej decyzji administracyjnej umożliwiającej realizację robót. Prace będą polegały na instalacji stojaków rowerowych "jednopoziomowych”. Zaplanowano co najmniej 120 miejsc na jednoślady w tunelu przy PKS oraz tunelu przy PKP.

Budowa infrastruktury rowerowej będzie się wiązała z rozbiórką dotychczasowych boksów handlowych. W zakresie prac znajdzie się także estetyzacja i remont istniejących pomieszczeń techniczno-socjalnych w przejściu podziemnym oraz wykonanie podjazdów umożliwiających bezpieczne sprowadzenie rowerów do przejścia podziemnego. Zamawiający przewiduje także montaż monitoringu i oświetlenia dla obszaru parkingu.

Wykonawca będzie także pełnił nadzór autorski podczas realizacji inwestycji. Zamówienie określono na 287 dni. Składanie ofert wyznaczono do 23 listopada. Cena stanowi 60 proc. oceny przetargowej. Pozostałe 40 proc. to przedłużenie minimalnego okresu gwarancji jakości.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5