Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Flixbus wjedzie do Zgierza

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-08-17 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Flixbus wjedzie do Zgierza
Dworzec kolejowy w ZgierzuFot. Kasper Fiszer
7 września siatka połączeń międzynarodowego operatora autokarowego obejmie dodatkowy kurs rozpoczynający się w Zgierzu. Będzie można stamtąd dotrzeć do Warszawy, a odjazd zaplanowano tylko raz dziennie – wczesnym rankiem. Mimo to, przewoźnik zapewnia, że zgierzanie będą mogli, dzięki dogodnym przesiadkom, bezproblemowo dotrzeć do wielu miast obsługiwanych przez charakterystyczne zielone autokary.

Wśród połączeń, których start zapowiedział niedawno Flixbus, najbardziej interesującym wydaje się to prowadzące do Zgierza. Linia docierająca tam z Warszawy będzie drugą obsługującą podłódzkie miasto, które dotychczas było najczęściej pomijane przez przewoźników dalekobieżnych, także przez Flixbusa (i wcześniej przez PolskiBus.com), który dotychczas zatrzymywał tam wyłącznie jeden ze swoich kursów z Warszawy do Szczecina obsługiwany w porze nocnej. Graniczy ono bowiem bezpośrednio z Łodzią, do której przez całą dobę kursują pojazdy komunikacji miejskiej. Zgierzanie bez większego trudu mogą zatem korzystać z łódzkich przystanków (choć oczywiście obecnie jest to nieco utrudnione z uwagi na zawieszenie kursowania tramwaju).

Nad ranem i w nocy mniej chętnie dojeżdżamy daleko na dworzec

Na razie przewoźnik planuje uruchomić tylko jedną parę połączeń na dobę. – Kursy do Zgierza docierają tuż po północy, a rano wyruszają około piątej. W naszej ocenie są to godziny, w których pasażerowie mają mało możliwości skorzystania z komunikacji miejskiej i czynią to niechętnie. Nie chcemy tych pasażerów tracić – tłumaczy Emilia Górska, junior PR specialist we Flixbus Polska.

– Autobusy będą jeździć na trasie Zgierz – Łódź – Warszawa we wszystkie dni tygodnia – zapowiada przedstawicielka spółki. Przejazd w pełnej relacji zajmie ok. 2,5 godz. W Łodzi autokary zatrzymają się standardowo na dworcu Łódź Fabryczna, zaś w Warszawie – na Dworcu Zachodnim, gdzie kierowana jest coraz większa liczba połączeń Flixbusa. – Nową linię będzie obsługiwać Souter Holdings Poland [dawniej kursujący jako PolskiBus.com – dop. kf] – dodaje nasza rozmówczyni.

Strategia zakłada uruchamianie kolejnych podobnych połączeń

W Zgierzu przystanek zlokalizowano przy ul. Łąkowej 18 (nie ma tam żadnej dodatkowej infrastruktury). Choć oferta ruszających stamtąd bezpośrednich kursów przewoźnika jest bardzo skromna, w jego opinii ma pozwolić zgierzanom na wygodne podróże w licznych kierunkach. – Ułożenie rozkładu umożliwia pasażerom skorzystanie z przesiadek na wiele połączeń Flixbusa, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, i to w dwóch miejscach: w Łodzi Fabrycznej lub Warszawie Zachodniej – ocenia Emilia Górska.

Charakter nowej linii ma wpisywać się w aktualną strategię biznesową operatora. – Zgodnie z naszymi zapowiedziami, tworząc siatkę połączeń, staramy się uwzględniać mniejsze miasta położone w pobliżu dużych aglomeracji, jeśli pozwalają na to warunki ekonomiczne i operacyjne, na przykład czas pracy kierowców i ich zmiany – usłyszeliśmy od naszej rozmówczyni.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Flixbus podwaja liczbę kursów w USA

Komunikacja

Flixbus podwaja liczbę kursów w USA

jd/inf. pras. 27 lipca 2018

Flixbus sprzedaje bilety w biurach podróży

Komunikacja

Flixbus sprzedaje bilety w biurach podróży

jd/inf. pras. 24 lipca 2018

Polbus-PKS nawiązał współpracę z liniami lotniczymi Ryanair

Komunikacja

Polbus-PKS nawiązał współpracę z liniami lotniczymi Ryanair

Emilia Derewienko 20 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5