Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Chiny: Bombardier wybuduje monorail w Wuhu

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-12-27 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Chiny: Bombardier wybuduje monorail w Wuhu
wiz. Bombardier
Spółka joint venture Bombardiera i CRRC pozyskała pierwszy kontrakt na budowę systemu monorail w Chinach. Zamówienie obejmuje 46 pociągów z rodziny Bombardier Innovia Monorail 300 dla miasta Wuhu w prowincji Anhui. Wartość kontraktu to ok. 229 mln euro.

System kolei jednoszynowej ma składać się z dwóch linii. Pierwsza z nich, o długości 30 km, będzie liczyła 24 stacji. Druga w pierwszym etapie ma mieć 12 przystanków i 16,5 km długości. Obie trasy mają stać się komunikacyjnym szkieletem miasta. Zadaniem CRRC Puzhen Bombardier Transportation Systems Limited będzie zaprojektowanie, produkcja i dostawa 28 składów sześciowagonowych dla linii 1 oraz 18 złożonych z czterech wagonów dla linii 2. Uruchomienie systemu jest planowane na rok 2020.

– Jesteśmy przekonani, że monorail stanie się symbolem Wuhu, a w innych chińskich miastach powstanie w przyszłości więcej podobnych systemów Bombardiera. Jesteśmy dumni, że władze miasta Wuhu wybrały naszą ofertę dostarczenia elementów najnowocześniejszego w Chinach systemu monorail – mówi cytowany w komunikacie prasowym producenta Jianwei Zhang, prezes Bombardier China. Według prezesa kolej jednoszynowa jest środkiem transportu łączącym wiele zalet, z których najważniejsze to wydajność i niska szkodliwość dla środowiska. Ze względu na cenę monorail może być alternatywą dla systemów metra. Władze chińskiego miasta zdecydowały się na autonomiczny tryb jazdy – takie rozwiązanie ma umożliwić częste i niezawodne kursowanie, poprawić bezpieczeństwo, a także przyciągnąć większą liczbę pasażerów i poprawić opłacalność przedsięwzięcia.

Jak dodaje Zhang, głównym źródłem sukcesu Bombardiera było ponaddwudziestoletnie doświadczenie. Bombardier zajmuje się nie tylko dostawą, ale również utrzymywaniem systemów kolei jednoszynowej. – Wybór ten daje pewność, że Wuhu otrzyma niezawodny i „zielony” system transportowy, który będzie dobrze służył pasażerom – podsumowuje prezes.

Innovia Monorail 300 to najnowsze stadium ewolucji systemów kolei jednoszynowej Bombardiera. Są zaliczane do pojazdów średniej pojemności (odpowiednio wykorzystane, pozwalają na przewóz ponad 40 tysięcy osób w ciągu godziny w jednym kierunku). Prędkość maksymalna wynosi 80 km/h. Lekka konstrukcja pudła oraz innowacyjne rozwiązania techniczne pozwalają – według producenta – znacząco obniżyć zużycie energii w porównaniu z innymi tego typu systemami. Cechy charakterystyczne rodziny Innovia to futurystyczny wygląd, przestronne wnętrze oraz płynność jazdy, osiągnięta dzięki ogumionym kołom. Jednostki są dostosowane do potrzeb podróżnych o ograniczonej mobilności, poza tym układ siedzeń we wnętrzu może być modyfikowany w zależności od potrzeb użytkownika. Między wagonami zaprojektowano dostępne dla pasażerów przejścia, poprawiające bezpieczeństwo oraz usprawniające wymianę pasażerską. W ruchu lub w trakcie realizacji zamówień jest już ponad 500 jednostek tej rodziny.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
BYD chce budować monoraila tam, gdzie metro się nie zmieści

Komunikacja

BYD chce budować monoraila tam, gdzie metro się nie zmieści

Jakub Dybalski 29 sierpnia 2017

Chiny. „Górski” monorail powstaje w Qingdao

Mobilność

Chiny. „Górski” monorail powstaje w Qingdao

Jakub Dybalski 25 lipca 2017

Chiny. Metro pod drzwiami mieszkania. Dosłownie

Przestrzeń

Chiny. Metro pod drzwiami mieszkania. Dosłownie

Jakub Dybalski 24 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5