Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Alstom dostarczył do Kairu pierwsze pociągi jednoszynowe

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-10-16 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Alstom

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Alstom dostarczył do Kairu pierwsze pociągi jednoszynowe
fot. Alstom
Z brytyjskich zakładów Derby do Kairu przybyło osiem pierwszych wagonów, które składają się na dwa pojazdy Alstom Innovia 300. W sumie do Egiptu trafi 70 pojazdów, które będą obsługiwać dwie linie kolei jednoszynowej.

W sierpniu 2019 roku przedstawiciele konsorcjum kierowanego przez Alstom, w skład którego wchodzi Orascom Construction i Arab Contractors, podpisali umowę o wartości 2,7 mld euro na projekt, wdrożenie, obsługę i konserwację obu linii. Projekt obejmuje 54-kilometrową trasę łączącą tzw. Nowe Miasto Administracyjne ze wschodnim Kairem oraz 42-kilometrową – stanowiącą połączenie z Gizą.

Obie linie zostaną otwarte w 2023 roku. Po zakończeniu budowy, konsorcjum kierowane przez Alstom zapewni 30 lat obsługi i konserwacji obu linii.

– Jestem dumny z zespołu projektowego odpowiedzialnego za przekazanie naszych dwóch pociągów egipskim władzom. Kolej jednoszynowa zmieni życie mieszkańców: zredukuje czas dojazdów, korki, zanieczyszczenia, emisję dwutlenku węgla. Jest to ważna część bieżących wysiłków rządu na rzecz redefiniowania miejskiej przyszłości Egiptu. Przyszłości, którą zobowiązaliśmy się współtworzyć poprzez rozwiązania bezpieczne, inteligentne i ekologiczne – mówi Andrew DeLeone, prezes Alstom Africa, Middle East & Central Asia.

Po osiągnięciu maksymalnej przepustowości obie linie w Kairze będą mogły przewieźć po 45 000 pasażerów na godzinę w każdym kierunku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Monorail pod nadzorem Transportowego Dozoru Technicznego?

Prawo & Finanse

Monorail pod nadzorem Transportowego Dozoru Technicznego?

Witold Urbanowicz 14 października 2021

Alstom zaoferuje Polsce tabor wodorowy i monorail

Mobilność

Alstom zaoferuje Polsce tabor wodorowy i monorail

Roman Czubiński 03 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5