Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Bolesławiec: Powiatowa komunikacja dla PKS-u. Głównie w dni robocze

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
08-03-2023
Ostatnia modyfikacja:
20-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Bolesławiec: Powiatowa komunikacja dla PKS-u. Głównie w dni robocze
fot. Kasper Fiszer
Ważnym elementem działalności PKS Bolesławiec jest obecnie obsługa linii powiatowych. Starostwo zleca jednak realizację kursów głównie w dni robocze. Spora ich część jest wykonywana tylko w okresie nauki szkolnej.

Dolnośląski urząd marszałkowski nie planuje uruchamiać linii autobusowych w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Działające na terenie województwa przedsiębiorstwa wywodzące się z dawnej Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej obsługują jednak kursy dotowane z rządowego programu, których organizatorami pozostają samorządy niższego szczebla. Jednym z przewoźników jest Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Bolesławcu.

Spore zlecenie ze strony powiatu

– Powiat jest organizatorem linii użyteczności publicznej. Komunikacja odbywa się we wszystkie dni tygodnia – mówi Emilia Michałowska z Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Bolesławcu. Potwierdza, że wszystkie zlecane przez samorząd kursy obsługuje PKS Bolesławiec. Rozkład jazdy wskazuje przy tym jasno, że sieć została zaprojektowana głównie z myślą o dojeżdżających do szkół.

W dni nauki szkolnej realizowane są bowiem 354 kursy. – Podczas ferii i wakacji jest zaś 214 kursów – wylicza nasza rozmówczyni. W soboty można skorzystać z 57 kursów. Jedynie 25 z nich odbywa się w niedziele. Samorząd nie odpowiedział na nasze pytanie o ewentualne plany zmian w siatce organizowanych przez siebie połączeń.

Kosmetyczne zmiany w rozkładzie PKS

Samorząd odmówił też oceny siatki transportowej na swoim terenie, argumentując to niepodleganiem tego zagadnienia ustawie o dostępie do informacji publicznej. Nie ulega natomiast wątpliwości, że oferta największego przewoźnika w tym rejonie, a także mniejszych podmiotów świadczących tam usługi, jest uboższa niż przed laty. Ostatnio w rozkładzie jazdy PKS zaszły tylko niewielkie zmiany: w styczniu zlikwidowany został kurs do Żar, natomiast otwarte zostały trzy połączenia o charakterze lokalnym.

W sezonie letnim przewoźnik uruchamiał dalekobieżny kurs z Lwówka Śląskiego do Kołobrzegu. Przez cały rok prowadzi też działalność niezwiązaną bezpośrednio z komunikacją pasażerską. Oferuje więc przede wszystkim usługi stacji kontroli pojazdów i inne związane z obsługą pojazdów.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5