Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin: Zajezdnia Golęcin z umową na projekt przebudowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-05 10:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin: Zajezdnia Golęcin z umową na projekt przebudowy
fot. Kapitel, domena publiczna
Szczecin podpisał umowę z projektantem dla przebudowy Wiszesława i zajezdni tramwajowej Golęcin. Trwają też prace projektowe dla dziewięciu zadań inwestycyjnych, obejmujących przebudowę blisko 22 km toru pojedynczego.

Przedmiotem umowy jest wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy i przebudowy układu drogowego ul. Wiszesława oraz przebudowy zajezdni tramwajowej Golęcin. W zakres zadania wchodzi opracowanie dokumentacji umożliwiającej budowę nowego budynku administracyjno-biurowego, przebudowę istniejących obiektów kubaturowych, w tym podstacji trakcyjnej wraz z wymianą kompletnego wyposażenia w urządzenia elektroenergetyczne, przebudowę i rozbudowę o nowe tory układu torowego z siecią trakcyjną na zajezdni, rozbudowę i przebudowę ul. Wiszesława przed zajezdnią zakładającą wybudowanie pętli objazdowej obejmującej obszar torowiska, jezdni oraz chodników.

W postępowaniu wpłynęły dwie oferty. Ostatecznie miasto wybrało ofertę szczecińskiej firmy projektowej Studio AG, z którą 3 stycznia 2017 r. podpisano umowę na opracowanie dokumentacji. Jej wartość sięga 1,088 mln zł netto. Projekty mają powstać, zgodnie z pierwotnymi wymaganiami, najpóźniej w ciągu 360 dni od podpisania umowy. Zadaniem wykonawcy będzie też sprawowanie nadzoru autorskiego, który jest przewidziany od dnia rozpoczęcia procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych do dnia odbioru końcowego robót budowlanych. Planowany termin odbioru jest planowany do 31.12.2023 r.

W kwietniu zeszłego roku Szczecin ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla dziesięciu zadań inwestycyjnych związanych z infrastrukturą tramwajową. Obejmują one łącznie 22,3 km toru pojedynczego (ktp). Wyłoniono wykonawców dla dziewięciu przedsięwzięć – z wyjątkiem właśnie części dotyczącej zajezdni Golęcin.

W zeszłym roku magistrat ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebiegu drugiego etapu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Zadaniem projektanta jest odpowiedzenie na pytanie, czy dalszy przebieg tramwajowej inwestycji poprowadzi wprost na pętlę Kijewo, czy może, jak chcą tego mieszkańcy osiedli, będzie się rozwidlał. Trwają też przygotowania do budowy ok. 800-metrowego przedłużenia linii tramwajowej wzdłuż ulicy Ku Słońcu do pętli Mierzyn przy CH Ster. Pod koniec lipca przedstawiono wizualizacje trasy. W zeszłym roku pisaliśmy się też o planowanych zakupach taboru tramwajowego w Szczecinie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin przygotowuje się do przebudowy zajezdni Golęcin

Przestrzeń

Szczecin przygotowuje się do przebudowy zajezdni Golęcin

Witold Urbanowicz 03 października 2016

Szczecin: Projekt tramwaju do pętli Mierzyn prawie gotowy

Przestrzeń

Szczecin: Projekt tramwaju do pętli Mierzyn prawie gotowy

Witold Urbanowicz 28 lipca 2016

Szczecin. Ruszyła procedura projektowania przedłużenia SST

Przestrzeń

Szczecin. Ruszyła procedura projektowania przedłużenia SST

Jakub Dybalski 28 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS