Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin: Zajezdnia Golęcin z umową na projekt przebudowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-05 10:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin: Zajezdnia Golęcin z umową na projekt przebudowy
fot. Kapitel, domena publiczna
Szczecin podpisał umowę z projektantem dla przebudowy Wiszesława i zajezdni tramwajowej Golęcin. Trwają też prace projektowe dla dziewięciu zadań inwestycyjnych, obejmujących przebudowę blisko 22 km toru pojedynczego.

Przedmiotem umowy jest wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy i przebudowy układu drogowego ul. Wiszesława oraz przebudowy zajezdni tramwajowej Golęcin. W zakres zadania wchodzi opracowanie dokumentacji umożliwiającej budowę nowego budynku administracyjno-biurowego, przebudowę istniejących obiektów kubaturowych, w tym podstacji trakcyjnej wraz z wymianą kompletnego wyposażenia w urządzenia elektroenergetyczne, przebudowę i rozbudowę o nowe tory układu torowego z siecią trakcyjną na zajezdni, rozbudowę i przebudowę ul. Wiszesława przed zajezdnią zakładającą wybudowanie pętli objazdowej obejmującej obszar torowiska, jezdni oraz chodników.

W postępowaniu wpłynęły dwie oferty. Ostatecznie miasto wybrało ofertę szczecińskiej firmy projektowej Studio AG, z którą 3 stycznia 2017 r. podpisano umowę na opracowanie dokumentacji. Jej wartość sięga 1,088 mln zł netto. Projekty mają powstać, zgodnie z pierwotnymi wymaganiami, najpóźniej w ciągu 360 dni od podpisania umowy. Zadaniem wykonawcy będzie też sprawowanie nadzoru autorskiego, który jest przewidziany od dnia rozpoczęcia procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych do dnia odbioru końcowego robót budowlanych. Planowany termin odbioru jest planowany do 31.12.2023 r.

W kwietniu zeszłego roku Szczecin ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla dziesięciu zadań inwestycyjnych związanych z infrastrukturą tramwajową. Obejmują one łącznie 22,3 km toru pojedynczego (ktp). Wyłoniono wykonawców dla dziewięciu przedsięwzięć – z wyjątkiem właśnie części dotyczącej zajezdni Golęcin.

W zeszłym roku magistrat ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebiegu drugiego etapu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Zadaniem projektanta jest odpowiedzenie na pytanie, czy dalszy przebieg tramwajowej inwestycji poprowadzi wprost na pętlę Kijewo, czy może, jak chcą tego mieszkańcy osiedli, będzie się rozwidlał. Trwają też przygotowania do budowy ok. 800-metrowego przedłużenia linii tramwajowej wzdłuż ulicy Ku Słońcu do pętli Mierzyn przy CH Ster. Pod koniec lipca przedstawiono wizualizacje trasy. W zeszłym roku pisaliśmy się też o planowanych zakupach taboru tramwajowego w Szczecinie.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin przygotowuje się do przebudowy zajezdni Golęcin

Przestrzeń

Szczecin przygotowuje się do przebudowy zajezdni Golęcin

Witold Urbanowicz 03 października 2016

Szczecin: Projekt tramwaju do pętli Mierzyn prawie gotowy

Przestrzeń

Szczecin: Projekt tramwaju do pętli Mierzyn prawie gotowy

Witold Urbanowicz 28 lipca 2016

Szczecin. Ruszyła procedura projektowania przedłużenia SST

Przestrzeń

Szczecin. Ruszyła procedura projektowania przedłużenia SST

Jakub Dybalski 28 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS