Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pociągiem z Koszalina do Mielna. Jak miasto uratowało szynę

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2015-07-21 07:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pociągiem z Koszalina do Mielna. Jak miasto uratowało szynę
fot. Michał Szymajda
Linia kolejowa nr 427 to ciekawy przykład dobrego wykorzystania krótkiego fragmentu szlaku, który obecnie odgrywa wielką rolę w lokalnym transporcie osób, a który, gdyby nie przejęcie go przez miasto Koszalin, zapewne dziś leżałaby odłogiem.

Ten 5-kilometrowy odcinek toru to przykład dobrej współpracy miasta, urzędu marszałkowskiego, przewoźnika, operatora infrastruktury spoza PKP, ale też PKP PLK. I dobry przykład na to, że linie kolejowe warto przejmować z rąk PKP.

Linia 427 Mścice – Mielno Koszalińskie to licząca 5 km linia kolejowa, będąca odgałęzieniem linii 402 łączącej Koszalin z Kołobrzegiem. Krótki odcinek zyskuje spore znaczenie w sezonie letnim (poza nim ruch nie jest prowadzony), kiedy kursujące po niej autobusy szynowe Przewozów Regionalnych, uruchamiane na zlecenie miasta Koszalin i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Są one alternatywą dla zakorkowanej, równolegle poprowadzonej drogi krajowej nr 11. Przejazd nią z Koszalina do Mielna w skrajnych warunkach, w dni słoneczne podczas letniego sezonu, może trwać nawet dwie godziny. Tymczasem dzięki inicjatywie samorządowców czas podróży klimatyzowanym autobusem szynowym trwa… 15 minut. Dla tych przewozów po prostu nie ma konkurencji, co skutkuje rosnącą popularnością połączenia.

Całość artykułu można przeczytać w miesięczniku "Rynek Kolejowy". Zapraszamy do Empików!
VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKP Warszawa Służewiec. Przejście podziemne, a może nowy peron?

Przestrzeń

PKP Warszawa Służewiec. Przejście podziemne, a może nowy peron?

Witold Urbanowicz 07 kwietnia 2016

UMWŁ: Linia na lotnisko i tunel średnicowy do 2022 r.

Przestrzeń

UMWŁ: Linia na lotnisko i tunel średnicowy do 2022 r.

Kasper Fiszer 05 kwietnia 2016

Opole. Bilety okresowe będą ważne również w pociągach

Komunikacja

Opole. Bilety okresowe będą ważne również w pociągach

jd/inf. pras. 23 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS