Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP PLK wybrały wykonawcę dwóch przystanków na linii 95 przez Nową Hutę

Dalej Wstecz
Data publikacji:
02-08-2023
Ostatnia modyfikacja:
01-08-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
PKP PLK wybrały wykonawcę dwóch przystanków na linii 95 przez Nową Hutę
fot. PKP PLK
Udało się wybrać wykonawców dla budowy dwóch przystanków kolejowych na linii 95 – Kościelniki i Przylasek. Roboty potrwają 17-18 miesięcy od zawarcia umów.

Przystanek Kraków Kościelniki zaplanowano na linii 95, nieopodal wiaduktu nad ul. Igołomską w ciągu drogi krajowej nr 79, po jego południowej stronie. Termin składania ofert minął 24 maja. O zamówienie ubiegały się cztery firmy. Ostatecznie 12 lipca PKP PLK wybrały najkorzystniejszą ofertę – złożyła ją firma Swietelsky Rail Polska. PLK nie poinformowały o ostatecznej cenie (przetarg dopuszczał aukcję elektroniczną).

Teraz wybór musi się uprawomocnić. Na realizację prac przeznaczono 17 miesięcy. W związku z pracami przewidziano ok. 40-dniowe zamknięcia jednego, a następnie drugiego toru szlaku Kościelniki – Podłęże. 

Dalej na linii 95 znajdzie się przystanek Kraków Przylasek, który zaplanowano w rejonie Rzepakowej. 200-metrowy peron w kierunku Podłęża – przy torze nr 1 – zaplanowano po południowej stronie przejazdu, peron w kierunku stacji Mydlniki – przy torze nr 2 – po północnej stronie tego przejazdu. 26 maja minął termin składania ofert. Wystartowało sześć podmiotów. Wykonawca został wskazany 10 lipca – to firma PORR. Na realizację przeznaczono 18 miesięcy. PLK nie poinformowały o ostatecznej cenie (przetarg dopuszczał aukcję elektroniczną).

Wcześniej, jak pisaliśmy, wybrano wykonawcę przystanku Os. Piastów zaplanowano na liniach 8 i 95 – w rejonie wiaduktu ul. Piasta Kołodzieja. Zamówienie jest realizowane w formule projektuj i buduj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5