Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: System informacji na nowym przystanku kolejowym nie działa

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
06-04-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: System informacji na nowym przystanku kolejowym nie działa
fot. Kasper FiszerTablica peronowa
Do czerwca trzeba będzie poczekać nie tylko na opóźnione otwarcie dwóch przystanków kolejowych na terenie Łodzi, ale i na inaugurację systemu informacji pasażerskiej na Radogoszczu. Ma on bowiem zadziałać we wszystkich nowych lokalizacjach naraz. PKP PLK testują już system oświetlenia na Retkini.

Jak poinformowali nas Czytelnicy, choć z nowego przystanku kolejowego Łódź-Radogoszcz Wschód od połowy marca kursują już pociągi, nadal nie działa tam system informacji pasażerskiej. Doniesienia te potwierdził zarządca infrastruktury. Co więcej, peronowe wyświetlacze pozostaną nieczynne jeszcze przez około dwa miesiące.

Na Retkini trwają testy oświetlenia peronowego

– Uruchomienie systemu informacji pasażerskiej przewidziane jest równocześnie na trzech [nowych] przystankach – tłumaczy Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Tymczasem dwa pozostałe obiekty, na tej samej linii kolejowej nr 16 (Łódź Warszawska) oraz na linii nr 14 (Łódź-Retkinia), które miały również zostać otwarte 14 marca, wciąż nie są gotowe na przyjęcie podróżnych. Spółka tłumaczyła niedawno, że nie ma tam wciąż przyłączy energetycznych.

Nasz rozmówca twierdzi, że aby system tablic działał w sposób prawidłowy, konieczne jest zintegrowanie jego elementów – także tych znajdujących się na nieczynnych przystankach. – Planowane oddanie do użytku przystanków Warszawska i Retkinia nastąpi w czerwcu – zapowiada jednocześnie. Dodaje, że na Retkini trwają już testy zasilania.

PLK nie porozumiały się jeszcze z dostawcą energii

– Procedowane są też umowy z zewnętrznym dostawcą [energii], PGE – dodaje przedstawiciel PKP PLK. Przekonuje, że dopiero stałe podłączenie prądu, co umożliwi np. funkcjonowanie oświetlenia, zapewni pasażerom odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Spośród budowanych w ramach tego samego kontraktu obiektów na razie ten warunek spełnia jednie Łódź-Radogoszcz Wschód.

Ten zlokalizowany przy ul. Kreciej przystanek to jeden peron wyposażony m.in. w wiaty czy gabloty informacyjne. Ma skrócić drogę dotarcia na pociąg mieszkańcom sporego blokowiska, którzy dotychczas musieli dojeżdżać na stacje położone w centrum miasta. Zatrzymują się tam wyłącznie kursy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej obsługujące odcinek Łódź-Widzew – Zgierz.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5