Partnerzy serwisu:
Komunikacja

ŁKA: Wspólny bilet w gminie Andrespol się sprawdził. Honorowanie wydłużone

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
10-06-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
ŁKA: Wspólny bilet w gminie Andrespol się sprawdził. Honorowanie wydłużone
fot. Kasper FiszerPociąg ŁKA na stacji Łódź Fabryczna
Pomimo zakończenia utrudnień w ruchu drogowym bilety komunikacji podmiejskiej ważne w autobusach gminy Andrespol nadal honorowane są w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Spółka ta twierdzi, że rozwiązanie spotkało się z dużym uznaniem pasażerów. Ci mogą też podróżować autobusami na podstawie ważnego okresowego biletu kolejowego.

Od dłuższego czasu bilety łódzkiej komunikacji miejskiej są honorowane na obszarze Łodzi w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Istotnie wpłynęło to na realne zwiększenie roli ŁKA w obsłudze potoków wewnętrznych – przede wszystkim w relacjach międzydzielnicowych, np. z Żabieńca na Dąbrowę, z Radogoszcza na Widzew itp. W czasie remontu ul. Rokicińskiej w Łodzi spółka współpracowała również z podmiejską gminą Andrespol. Także w tym przypadku wprowadzone zostało wzajemne honorowanie biletów, które miało ułatwić podróżowanie w czasie utrudnień w ruchu autobusowym.

Pasażerowie docenili wygodę wspólnej oferty

Gmina ta uruchamia własne linie oznaczone symbolami 201 i 202, które rozpoczynają się w Łodzi w okolicach dworca Łódź-Widzew. Choć organizatorem połączeń nie jest łódzki Zarząd Dróg i Transportu, na mocy porozumienia międzygminnego w autobusach obowiązuje łódzka taryfa biletowa. Od października 2018 r. okresowe strefowe bilety łódzkie uprawniały więc do przejazdu pociągiem na odcinku z Łodzi do przystanku Justynów na trasie do Koluszek. – Pomimo zakończenia prac remontowych, ze względu na duże zainteresowanie pasażerów tą ofertą, kontynuowaliśmy współpracę z gminą Andrespol – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Wraz z początkiem maja w Łodzi zaczęła obowiązywać nowa taryfa, która zakłada ulgę dla posiadaczy nowej karty mieszkańca nazwanej Kartą Łodzianina. Zaskutkowało to również zmianami w ofercie ŁKA, nadal jednak możliwy jest zakup jednego biletu kolejowo-autobusowego obowiązującego w Łodzi i w gminie Andrespol. Od 10 maja można zdecydować się na jeden z dwóch jego wariantów.

Niuanse różnią zakres honorowania biletów kolejowych i miejskich

Podróżni mogą więc nabyć imienny bilet strefowy ŁKA obowiązujący na podstawie umowy z gminą Andrespol nie tylko na obszarze Łodzi, ale i do przystanków Bedeń oraz Justynów. Koszt takiego biletu w wariancie podstawowym to 140 zł, a w wersji dla posiadaczy karty – 116 zł. – Jest on honorowany we wszystkich pojazdach Łódzkiego Lokalnego Transportu Zbiorowego na obszarze administracyjnym Łodzi oraz na terenie gminy Andrespol w autobusach linii nr 201 i 202 – tłumaczy nasza rozmówczyni. Bilety emitowane przez ŁKA uprawniają też do przejazdu koleją do Pabianic oraz do Zgierza.

Drugą z opcji jest zakup biletu strefowego emitowanego przez miasto Łódź, który honorowany jest w pociągach na obszarze Łodzi oraz gminy Andrespol i we wszystkich tramwajach czy autobusach, także podmiejskich, w tym na liniach 201 i 202. Za wersję 30-dniową trzeba zapłacić odpowiednio 116 lub 140 zł. W sprzedaży pozostają też bilety ważne wyłącznie w strefie podmiejskiej (a nie na obszarze Łodzi) – odpowiednio 64 i 78 zł – oraz karty na okaziciela ważne w obu strefach (wyłącznie w wersji niezwiązanej z Kartą Łodzianina; 208 zł).
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5