Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Bełchatów chce pozyskać środki na dworzec kolejowy i węzły

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-01-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Bełchatów

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Bełchatów chce pozyskać środki na dworzec kolejowy i węzły
fot. Roman Czubiński
Bełchatów walczy o kolejne unijne pieniądze. Tym razem miasto chce sięgnąć po środki dedykowane Miejskim Obszarom Funkcjonalnym – chodzi o 30 mln zł. Trwają właśnie prace nad ostatecznym kształtem poszczególnych zadań.

Bełchatów został wpisany do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radomsko – Piotrków Trybunalski – Bełchatów. To bardzo ważne dla miasta, bo to właśnie do samorządów ujętych we wspomnianych MOF-ach mają popłynąć znaczne środki z unijnego funduszu spójności, a konkretnie ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Daje to szansę na skorzystanie z unijnego wsparcia na realizację wspólnych inwestycji, dotyczących m.in. transportu publicznego czy poprawy środowiska przyrodniczego.

– Planów mamy sporo. Przede wszystkim chcemy walczyć o pieniądze na zakup zeroemisyjnych autobusów, rozwój energii odnawialnej, a także termomodernizację budynków komunalnych. Są też zadania dotyczące kultury i turystyki, ale w tym przypadku szukamy jeszcze odpowiedniej formuły, która umożliwiłaby ich realizację. Chodzi o to, że największą szansę na dofinansowanie mają propozycje, które w stu procentach wpisywać się będą w założenia strategii województwa łódzkiego i będą zintegrowane z innymi projektami – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Na ten moment bełchatowski samorząd przygotował propozycję pięciu projektów, kilka kolejnych wpisał też na listę rezerwową. Wśród głównych znajdują się m.in. budowa węzła przesiadkowego wraz z budynkiem dworca kolejowego i niezbędną infrastrukturą do obsługi pasażerów – mowa tu m.in. o dojściach do peronu czy parkingu. Zadanie to będzie uzupełnieniem innego projektu, który wkrótce będzie realizowany w Bełchatowie. Chodzi o przywrócenie i modernizację linii kolejowej nr 24 na trasie Piotrków Trybunalski – Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa, realizowane w ramach Kolei Plus. Niedawno podpisano umowę ws. finansowania, a obecnie toczy się przetarg na projekt.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5