Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA zmienią okolice Dworca Centralnego. Co z parkingami?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-16 15:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA zmienią okolice Dworca Centralnego. Co z parkingami?
Poprzednia koncepcja zagospodarowania okolic dworcamat. PKP SA
PKP SA zapowiadają przetarg na zagospodarowanie terenu od strony południowej dworca kolejowego Warszawa Centralna, czyli miejsca, w którym obecnie znajdują się parkingi. Kolejarze nie zdradzają na razie jak zmieni się otoczenie dworca – ma to wynikać z konsultacji, które zostaną dopiero przeprowadzone.

Od kilku lat PKP SA poddają dworzec Warszawa Centralna kolejnym pracom „estetyzacyjnym”. Efektem niedawnej przebudowy jest antresola w holu głównym i wyremontowane tunel zachodni oraz dojście do dworca WKD. Zapowiadano też zmiany w okolicy dworca.

PKP SA wysłały właśnie do europejskiego dziennika zamówień publicznych ogłoszenie zapowiadające przetarg na zagospodarowanie terenu od strony południowej dworca kolejowego Warszawa Centralna. Przetarg zapowiadany jest na 1 grudnia 2017 r., a szacowana wartość projektu, który miałby być dofinansowany ze środków unijnych, to 3 mln zł netto.

Kolejarze nie zdradzają na razie jak miałyby się zmienić otoczenie dworca, ani czy wcześniejsze koncepcje, które prezentowano, są w ogóle aktualne. – PKP SA planuje zagospodarowanie terenów przyległych do dworca Warszawa Centralna. Przed przystąpieniem do projektowania odbędą się konsultacje, których wyniki będą wytycznymi do stworzenia konkretnej koncepcji – mówi Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP SA.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Koleje Dolnośląskie z Polbus PKS

Komunikacja

Koleje Dolnośląskie z Polbus PKS

Jakub Dybalski 16 lutego 2017

Cmentarzysko tramwajów w USA [zdjęcia]

Komunikacja

Cmentarzysko tramwajów w USA [zdjęcia]

Jakub Dybalski 16 lutego 2017

Gdańsk obejmie 65 proc. miasta strefą Tempo 30

Przestrzeń

Gdańsk obejmie 65 proc. miasta strefą Tempo 30

Jakub Dybalski 16 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS