Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP dokończą remont dworca w Inowrocławiu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-08-03 13:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP dokończą remont dworca w Inowrocławiu
fot. PKP SA
PKP SA prowadzi właśnie przetarg na dokończenie remontu dworca w Inowrocławiu, dzięki której powróci on do swojej historycznej postaci. Przebudowa, po zerwaniu poprzedniej umowy, jest zaawansowana w 64%.

Dworzec w Inowrocławiu został wybudowany w latach 1872-1889 w eklektycznym stylu, łączącym cechy renesansowe i romańskie. Obiekt zbudowany jest z charakterystycznej żółtej cegły. W latach 60 XX w. obiekt został przebudowany – otrzymał m.in. nową, minimalistyczną fasadę, która wyjątkowo nie pasuje do reszty budynku.

We wrześniu 2013 r. ruszyła gruntowna przebudowa dworca. Zakładano powrót do historycznej elewacji od strony miasta, w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. Prace miały zakończyć się jesienią zeszłego roku, ale nabrały sporego opóźnienia. W związku z planami zajęcia części powierzchni przez samorząd, konieczne były dodatkowe prace adaptacyjne.

Nowy termin zakończenia inwestycji wyznaczono na II kwartał 2016 r., ale i tego terminu nie udało się dotrzymać. Ostatecznie na początku maja PKP SA odstąpiły od umowy z firmą P-Bud Sp. z o.o. na zaprojektowanie i wykonanie przebudowy dworca w Inowrocławiu. Wg PKP przyczyną zakończenia współpracy było między innymi: niedotrzymywanie terminów, działania niezgodne z zasadami BHP oraz brak wypłaty wynagrodzeń dla pracowników i podwykonawców.

Kolejarze prowadzą właśnie przetarg na dokończenie robót budowlanych na dworcu w Inowrocławiu. Termin składania ofert mija 12 sierpnia. O wyborze zadecydują cena (80%) oraz termin wykonania prac (20%). Termin realizacji określono na 126 dni.Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wybrano wykonawcę przebudowy dworca Sosnowiec Maczki

Przestrzeń

Wybrano wykonawcę przebudowy dworca Sosnowiec Maczki

Łukasz Kuś 23 lipca 2016

PKP wyremontują dwa dworce w Dąbrowie Górniczej

Przestrzeń

PKP wyremontują dwa dworce w Dąbrowie Górniczej

Łukasz Kuś 25 lipca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS