Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Moderusy dla Wrocławia. MPK zawarł umowę z Modertransem

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-07-07 15:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Moderusy dla Wrocławia. MPK zawarł umowę z Modertransem
mat. prasowe
Wbrew obawom i krótkim terminom udało się sfinalizować postępowanie przetargowe i podpisać umowę na nowe tramwaje dla Wrocławia. Do końca roku poznański Modertrans dostarczy dla MPK sześć częściowo niskopodłogowych tramwajów z opcją na kolejne 16 w nowej perspektywie unijnej. – To kuzyn z rodziny pojazdów typu Wras 205 – produkowanych dla nas wcześniej np. przez Protram i lubianych przez pasażerów – mówi Patryk Wild, wiceprezes MPK.

MPK Wrocław, konsumując niewykorzystane fundusze unijne, w marcu br. rzutem na taśmę ogłosił przetarg na dostawę sześciu częściowo niskopodłogowych tramwajów. Pojazdy mają zostać dostarczone do końca roku jeszcze w ramach „starej” perspektywy unijnej na lata 2007-2013 (z dwuletnim okresem rozliczeniowym). Przetarg zawierał też opcję na kolejne 16 tramwajów, które będą mogły zostać dostarczone do końca 2017 r. ze środków nowej perspektywy finansowej.

Jedyną ofertę w przetargu złożyła poznańska firma Modertrans. Krótkie terminy budziły jednak zastrzeżenia Urzędu Zamówień Publicznych. Na szczęście dla Wrocławia kontrola zakończyła się pozytywnym wynikiem, co otworzyło drogę do finalizowania kontraktu. Podpisana dzisiaj umowa opiewa na łączną kwotę blisko 23 milionów złotych netto (z opcją zwiększenia zamówienia do 83 mln zł netto). Część tej sumy stanowi dodatkowe wyposażenie zajezdni.

Cena za jeden tramwaj wynosi 3,75 mln zł netto. – To bardzo dobra cena za tramwaj spełniający zadane kryteria. Niska podłoga, która znajduje się w części pojazdu, zagwarantuje pełną dostępność pasażerom niepełnosprawnym czy z wózkami dziecięcymi, a klimatyzacja zapewni komfort podróży latem – wylicza Patryk Wild, wiceprezes MPK ds. Inwestycji i Rozwoju. Tramwaje będą niskopodłogowe w jednej czwartej. – Model tramwaju zaoferowany nam przez Modertrans jest nowocześniejszym kuzynem tramwajów z rodziny pojazdów typu Wras 205 – produkowanych dla nas wcześniej np. przez Protram i lubianych przez pasażerów. Jest to znana i sprawdzona uniwersalna konstrukcja. Gwarantuje też bardzo dobry stosunek jakości do ceny, zwłaszcza na etapie eksploatacji – przekazuje Wild.

Nowe tramwaje będą miały lakier w kolorze metalic blue, który został już zastosowany na Twistach, które Pesa niedawno zaczęła dostarczać do Wrocławia. Pojazdy będą klimatyzowane, a ich wyróżnikiem ma być system zapachowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Protram bankrutuje i prosi o pomoc MPK Wrocław

Prawo & Finanse

Protram bankrutuje i prosi o pomoc MPK Wrocław

Bartosz Józefiak 03 lutego 2016

Wrocław. Wszystkie Moderusy w zajezdni. Pierwszy już na torach

Komunikacja

Wrocław. Wszystkie Moderusy w zajezdni. Pierwszy już na torach

Bartosz Józefiak 21 grudnia 2015

Wrocław: Problemy z mijaniem Twistów? MPK zaprzecza

Komunikacja

Wrocław: Problemy z mijaniem Twistów? MPK zaprzecza

Witold Urbanowicz 18 sierpnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5