Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Wrocław zamawia sześć nowych tramwajów. Więcej też od Pesy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-03-17 15:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław zamawia sześć nowych tramwajów. Więcej też od Pesy
fot. Kotasik, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
MPK we Wrocławiu ogłosiło przetarg na dostawę sześciu fabrycznie nowych całkowicie lub częściowo niskopodłogowych. Postępowanie zawiera opcję na kolejne 16 sztuk pojazdów. Tramwaje mają być dostarczone jeszcze w tym roku. Dodatkowo Pesa dostarczy do Wrocławia osiem, a nie sześć tramwajów.

Ogłoszony przez MPK Wrocław przetarg obejmuje dostawę sześciu sztuk fabrycznie nowych, wieloczłonowych, całkowicie lub częściowo niskopodłogowych, jednokierunkowych tramwajów. Założono również opcję zwiększenia zamówienia o kolejne 16 pojazdów.

Termin składania ofert mija 23 kwietnia br. O wyborze zdecydują cena (67%), udział niskiej podłogi (23%) oraz ocena techniczna (10%). MPK przewiduje rozpoczęcie zamówienia 20 maja br., a zakończenie – w połowie grudnia 2015 r. Projekt jest finansowany ze starej perspektywy unijnej 2007-2013, stąd tak krótkie terminy dostaw – w lutym br. wrocławski projekt został z powrotem wciągnięty na listę projektów objętych wsparciem unijnym.

– Chcemy wykorzystać szansę na zakup jak największej liczby tramwajów i dlatego ogłosiliśmy nowy przetarg na ich dostawę – wyjaśnia Jolanta Szczepańska, prezes MPK. – Z myślą o kolejnym rozdaniu unijnych środków w umowie z nowym wykonawcą zastrzegliśmy sobie dostawę 6 tramwajów z możliwością rozszerzenia zamówienia, tzn. że jeśli zaoferowane tramwaje nam się spodobają, będziemy mogli kupić ich o 16 więcej. Dzięki temu bez dodatkowych procedur przetargowych będziemy mogli sięgnąć po środki z nowego rozdania na lata 2014-2020 r. Tym razem nie będzie takiej presji czasu na decyzje w tej sprawie, bo termin na dostawę tramwajów jest dłuższy tj. do końca 2017 r. Nowy przetarg ma być kontynuacją realizowanego już zamówienia i zawierał będzie analogiczne do poprzedniego warunki – mówi prezes.

MPK Wrocław w połowie grudnia zeszłego roku podpisał umowę z Pesą na dostawę sześciu trójczłonowych, w pełni niskopodłogowych Twistów 2010NW. Wyposażone są one w cztery w pełni obrotowe wózki, co zmniejsza naciski na szyny. Tamten przetarg zawierał opcję zwiększenia zamówienia o 19 sztuk. Ostatecznie jednak, w związku z wcześniejszym brakiem dofinansowania, miasto z niej nie skorzystało w pierwotnym terminie. Obecnie Pesa jest zajęta innymi zamówieniami i zaoferowała się dostarczyć jedynie dwa dodatkowe tramwaje.

W sumie bydgoski producent dostarczy do Wrocławia osiem nowych tramwajów. Sześć przyjedzie na przełomie maja i czerwca, a dwa do końca roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław: Problemy z mijaniem Twistów? MPK zaprzecza

Komunikacja

Wrocław: Problemy z mijaniem Twistów? MPK zaprzecza

Witold Urbanowicz 18 sierpnia 2015

Wrocławskie Twisty zadebiutowały na torach

Komunikacja

Wrocławskie Twisty zadebiutowały na torach

Witold Urbanowicz 17 sierpnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5