Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

ZTM Warszawa szuka przewoźnika na 50 przegubowców. Premia za autobusy na gaz

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-26 10:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM Warszawa szuka przewoźnika na 50 przegubowców. Premia za autobusy na gaz
mat. ZTM Warszawa
ZTM w Warszawie ogłosił kolejny przetarg na obsługę komunikacyjną – tym razem z wykorzystaniem 50 autobusów o długości 18 metrów. Organizator będzie premiować przewoźników oferujących pojazdy z alternatywnym źródłem napędu – z wyłączeniem jednak elektrobusów. Usługa ma być świadczona do końca 2026 r.

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozu przy wykorzystaniu w ruchu 50 autobusów o długości ok. 18 metrów oraz zapewnienie minimum 4 pojazdów rezerwowych. Roczna liczba wozokilometrów szacowana jest na 4 mln (-10%/+5%). Świadczenie usług rozpocznie się po 25 tygodniach od podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż 1 grudnia 2018 r. Zakończenie realizacji umowy określono na 31 grudnia 2026 r.

Pojazdy o długości 17,5-18,750 mają pomieścić co najmniej 130 podróżnych (przy wskaźniku napełnienia 6,7 osoby na metr kwadratowy), w tym 39 na miejscach siedzących. ZTM wymaga pojedynczy rząd siedzeń po lewej stronie pojazdu w obszarze między przejściem pomiędzy członami a nadkolem osi III. Co najmniej 14 miejsc ma być dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Wymagane są drzwi w układzie 2-2-2-2 o minimalnej efektywnej szerokości 1150 mm. Maksymalna wysokość wejścia to 340 mm, a minimalna szerokość przejścia między nadkolami osi środkowej i tylnej to 520 mm (mierzone 100 mm nad podłogą). Pojazdy będą wyposażone w system informacji liniowej i nagłośnienie, monitoring, system emisji reklam, klimatyzację, system zliczania pasażerów, kasowniki. Przewidziano biletomaty, które sprzedają bilety pojazdowe oraz kodowane na karcie miejskiej, akceptujące płatności kartą.

W przetargu mogą brać udział firmy, które posiadają środki lub zdolność przewozową w wysokości 50 mln zł. Muszą też posiadać doświadczenie z ostatnich trzech lat w zakresie realizacji przynajmniej jednej usługi, zakładającej świadczenie usług w wielkości 2 mln wozokilometrów rocznie w maksymalnie trzech umowach z organizatorem transportu. Ponadto przewoźnik musi dysponować bazą techniczną lub terenem na jej wykonanie w Warszawie lub na terenie gmin, z którymi ZTM ma podpisaną umowę na świadczenie usług. Wykonawca musi też zatrudniać – w ciągu ostatnich trzech lat – średniorocznie co najmniej 70 pracowników.

ZTM tradycyjnie stawia wysokie wymagania względem przewoźnika. Każdy pojazd musi przejść certyfikację zgodności z wymaganiami. Kierowcy powinni posługiwać się językiem polskim co najmniej w stopniu średniozaawansowanym, znać układ komunikacyjny Warszawy oraz przepisy taryfowe i porządkowe. Wymagane są też jednolite stroje. Ponadto przewoźnik musi zatrudniać w oparciu o umowę o pracę. Załączone są też szczegółowe wymagania dotyczące zaplecza i zakresu obsługi codziennej.

Termin składania ofert mija 9 marca. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz alternatywne źródła napędu (40%). W tym drugim kryterium punktowana będzie zaoferowana liczba pojazdów z napędem innym niż olej napędowy, przy czym najwyższy współczynnik przyznany będzie pojazdom o napędzie gazowym CNG, LNG lub biogazowym (1,0). W następnej kolejności punktowane będą pojazdy hybrydowe ograniczające emisję w strefie przystanku na trasie (0,8) oraz hybrydowe bez ograniczania emisji spalin (0,4). Najniższa możliwa liczba autobusów ekologicznych to 10. ZTM, nauczony doświadczeniem, zabezpieczył też górną granicę – przewoźnik nie może zaoferować większej liczby pojazdów ekologicznych niż 54 (w jednym z poprzednich przetargów Mobilis wygrał z Michalczewskim zaoferowaniem większej niż wymagana w postępowaniu liczby autobusów rezerwowych).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin rozstrzyga przetarg na obsługę linii bez Arrivy

Prawo & Finanse

Szczecin rozstrzyga przetarg na obsługę linii bez Arrivy

Jakub Dybalski 05 stycznia 2018

Warszawa. Europa Express City zaskarża przetarg ZTM

Prawo & Finanse

Warszawa. Europa Express City zaskarża przetarg ZTM

Jakub Dybalski 04 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5