Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Bytów będzie miał komunikację miejską [oferty]

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Madrjas, Michał Szymajda

Data publikacji:
2020-11-25 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bytów będzie miał komunikację miejską [oferty]
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Gmina Bytów ogłosiła przetarg na operatora publicznego transportu zbiorowego. Samorząd ma już umowy na budowę węzła przesiadkowego i dostawę autobusów. 25 listopada poznaliśmy oferty, które złożyli chętni do obsługi linii przewoźnicy.

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez operatora usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy Bytów od połowy 2021 do końca 2027 roku (łącznie 79 miesięcy). Gmina opiera się przy wyborze oferty na cenie tylko w 60%. Aż 30% punktów można uzyskać za podstawienia autobusu zastępczego, a 10%, za dysponowanie autobusem zastępczym spełniającym normę spalin Euro 6.

Chętnych do wykonywania usług jest aż ośmiu. Najdroższą ofertę złożył słupski PKS - na 6,985 mln złotych, najtańszą - na kwotę 4,745 mln bytowski PKS. Gmina Bytów poinformowała, że na zadanie zamierza przeznaczyć 6 996 mln złotych, więc nawet najdroższa oferta pozostaje w grze, choć oczywiście faworytem jest PKS Bytów. Niemal wszyscy operatorzy zapewniają autobus zastępczy z normą emisji spalin Euro 6. Czas jego podstawienia firmy deklarują maksymalnie na 30 minut.

Operator zobowiązany będzie do realizacji przewozów na dwóch liniach komunikacyjnych wraz z ich modyfikacjami, czyli 1, 1A, 1B, 2, 2A i 2B. Na każdej z linii zaplanowano po 31 kursów okrężnych w dniu powszednim, po 15 w sobotę i po 13 w niedzielę.

Zakłada się trzy zadania przewozowe w dni powszednie oraz po jednym w sobotę i w niedzielę. W weekendy eksploatowany będzie tylko jeden autobus. Wszystkie zadania przewozowe rozpoczynają się i kończą na przystanku przy ul. Dworzec w Bytowie.

Roczny szacowany przebieg to nie więcej niż 150 tysięcy km (nie uwzględnia się kilometrów dojazdowych i zjazdowych). Szacunkowa ilość kilometrów przyjęta do rozliczenia usługi wynosi 987,5 tysiąca. 

Gmina Bytów dwukrotnie próbowała kupić autobusy, w końcu dostawcą została firma ABPBus ze Słupska (umowę podpisano w kwietniu). Miasto otrzymało też aż 16,5 mln zł dotacji do budowy węzła integracyjnego (to jeden z 34 węzłów integracyjnych w województwie pomorskim). Budowa już się rozpoczęła.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Elbląg: Zamieszanie w przetargu na przewoźników

Prawo & Finanse

Elbląg: Zamieszanie w przetargu na przewoźników

Witold Urbanowicz 03 listopada 2020

Kielce z przetargiem na obsługę komunikacyjną 40 Solarisów

Przestrzeń

Kielce z przetargiem na obsługę komunikacyjną 40 Solarisów

Witold Urbanowicz 30 października 2020

Duże zainteresowanie przetargiem na komunikację w Obornikach

Komunikacja

Duże zainteresowanie przetargiem na komunikację w Obornikach

Witold Urbanowicz 14 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5