Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Elbląg: Zamieszanie w przetargu na przewoźników

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-11-03 15:38
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Elbląg: Zamieszanie w przetargu na przewoźników
fot. MJ
ZKM w Elblągu właśnie unieważnił część przetargu na obsługę komunikacyjną. To efekt orzeczenia KIO i decyzji o wykluczeniu oferty PKS w Elblągu z powodu rażąco niskiej ceny.

W marcu ZKM w Elblągu rozpisało przetarg na siedmioletnią obsługę komunikacyjną z podziałem na dwie części. Pierwszy z pakietów dotyczy ok. miliona wozokilometrów rocznie, czyli w sumie 7 mln wozokilometrów. Do realizacji zamówienia potrzeba min. 19 autobusów 12-metrowych, w tym dwa rezerwy. Drugi z pakietów jest nieco większy i opiewa na 1,2 mln wozokilometrów rocznie, czyli w sumie 8,4 mln wozokilometrów. Do obsługi potrzeba min. 23 autobusów klasy midi (min. 9,5 m długości), w tym dwa wozy rezerwy.

Pierwszy pakiet w czerwcu i następnie ponownie w październiku wygrał PKS w Elblągu, oferując wykonanie zamówienia za 44,380 mln zł brutto. Arriva Bus odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej, zarzucając przewoźnikowi rażąco niską cenę. Izba w sierpniu przychyliła się do tych zastrzeżeń, wskazując, że oferta została sporządzona w sposób nierzetelny i wykonawca nie obronił wartości wskazanych w ofercie dot. zatrudnienia, amortyzacji pojazdów, kosztów napraw czy podatków i opłat.

ZKM, realizując wyrok KIO, poinformował dzisiaj (3 listopada) o unieważnieniu przetargu w tej części. Oferta PKS-u została odrzucona, a pozostałe przewyższają kwotę, jaką ZKM planował przeznaczyć na realizację zamówienia.

W październiu ZKM rozstrzygnął też postępowanie na drugi pakiet na 8,4 mln wzkm. Wygrało konsorcjum PKS w Grodzisku Maz. i PKS w Gostyninie. Oferta opiewa na 62,748 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kielce z przetargiem na obsługę komunikacyjną 40 Solarisów

Przestrzeń

Kielce z przetargiem na obsługę komunikacyjną 40 Solarisów

Witold Urbanowicz 30 października 2020

Bytów będzie miał komunikację miejską [oferty]

Prawo & Finanse

Bytów będzie miał komunikację miejską [oferty]

Jakub Madrjas, Michał Szymajda 25 listopada 2020

Duże zainteresowanie przetargiem na komunikację w Obornikach

Komunikacja

Duże zainteresowanie przetargiem na komunikację w Obornikach

Witold Urbanowicz 14 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5