Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wrocław: Wybrano wykonawcę remontu pętli Park Południowy. Kolejne przetargi w trakcie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-10-21 12:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Wybrano wykonawcę remontu pętli Park Południowy. Kolejne przetargi w trakcie
fot. MPK Wrocław
MPK Wrocław rozstrzygnęło przetargu na remont cząstkowy pętli Park Południowy. Trwają również postępowania na remonty rozjazdów w węzłach na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej i ul. Jedności Narodowej oraz przy zajezdni Borek..

Przedmiotem przetargu jest remont cząstkowy pętli Park Południowy. W projekcie remontu torowiska przewidziano wymianę nawierzchni torowej wraz z zabudową torowiska. Torowisko tramwajowe zaprojektowano jako torowisko w technologii podsypkowej oraz na podbudowie betonowej w rejonie przejścia pieszo-rowerowego. Na wysokości peronu dla wsiadających przewidziano wyłącznie wymianę szyn wraz z przytwierdzeniami.

W połowie września minął termin składania ofert. Wystartowały dwa podmioty. Ostatecznie wczoraj (20 października) zamawiający wskazał zwycięzcę. To wrocławski Laubres, który wycenił prace na 1,353 mln zł. W sumie na realizację zamówienia przeznaczono 43 dni, z czego 29 na same roboty. Zamknięcia torowe ustalono na weekendy 6-7 listopada i 4-5 grudnia.

W ostatnim okresie MPK rozpisało dwa kolejne przetargi. Pierwszy przetarg obejmuje wymianę ośmiu rozjazdów w węźle rozjazdowym przy zajezdni Borek. Termin składania ofert mija 3 listopada. O wyborze decydują cena (70%) oraz gwarancja (30%). Na prace przeznaczono 16 tygodni. Termin na wykonanie robót budowlanych wymagających wyłączenia komunikacji tramwajowej wynosi 12 tygodni. Założono wykonanie rozjazdów tymczasowych i jazdę po jednym torze.

Drugie postępowanie dotyczy wymiany rozjazdów i łuków na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej i ul. Jedności Narodowej. Termin składania ofert mija 15 listopada. O wyborze decydują cena (70%), gwarancja (30%). Na realizację prac przeznaczono 111 dni. Prace będą podzielone na etapy. I obejmuje roboty od strony Słowiańskiej (od 5 lutego do 4 marca 2022 r.), II – od strony Namysłowskiej (od 5 marca do 1 kwietnia 2022 r.), a ostatni – w ul. Nowowiejskiej (od 2 kwietnia do 29 kwietnia 2022 r.).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław: Słupy trakcyjne porosną bluszczem

Przestrzeń

Wrocław: Słupy trakcyjne porosną bluszczem

Redakcja 19 października 2021

Wrocław z ofertami na projekt remontu torów tramwajowych do pętli Leśnica

Przestrzeń

Wrocław z ofertami na projekt remontu torów tramwajowych do pętli Leśnica

Witold Urbanowicz 12 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5