Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław. Kolejny przetarg na kluczowe przejścia dla pieszych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-07-09 16:07
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław. Kolejny przetarg na kluczowe przejścia dla pieszych
fot. Piklus, lic. CC A-SA 3.0 Poland
Miasto zapowiada trzeci już przetarg na wybudowanie przejść dla pieszych przez ulice Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat i Grodzką. Dwa poprzednie nie udały się bo wykonawca zażądał za dużo pieniędzy.

Przejścia dla pieszych w tak newralgicznych miejscach we Wrocławiu – wszystkie znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie rynku – to projekty wymagające ingerencji w skomplikowane skrzyżowania nadzorowane sygnalizacją świetlną, a ich realizacja została rozłożona na trzy lata. W tym roku ma zostać wykonany najbardziej oczekiwany nowy układ przejść na skrzyżowaniu z ulicą św. Mikołaja.

– Chcemy uzupełniać brakujące przejścia dla pieszych. Obecnie, kiedy wychodzimy z ulicy św. Mikołaja idąc od Rynku i chcemy dojść na pobliski przystanek, mamy problem, gdyż musimy udać się okrężną drogą. Niestety, część mieszkańców wybiera trasę na skróty, dlatego też chcemy ją zalegalizować i uczynić bezpieczną, tworząc w tym miejscu przejście dla pieszych – mówi w rozmowie z oficjalnym serwisem urzędu miasta Tomasz Stefanicki, wrocławski oficer pieszy.

Miasto ma do wydania 352 tys. zł. W dwóch poprzednich przetargach złożono tylko po jednej ofercie, najpierw za 450 tys. zł, a potem 480 tys. zł.

– Jest to związane z rosnącymi z tygodnia na tydzień cenami robót budowlanych. Brakuje rąk do pracy. Przetarg po raz trzeci powtórzymy w sierpniu, jednak wrocławianie muszą liczyć się z możliwością, że połączenie peronów przystanku Rynek, może zostać przesunięte na kolejne lata. Nie poddajemy się jednak i chcemy to zadanie zakończyć pomyślnie – dodaje Stefanicki.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5