Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław czeka na oferty na Hubską do początku stycznia

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-12-18 14:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław czeka na oferty na Hubską do początku stycznia
fot. Michał Szymajda
Zgodnie z zapowiedziami Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na dokończenie przebudowy ul. Hubskiej i budowy linii tramwajowej. Na prace przeznaczono trzy miesiące.

Na początku grudnia Wrocław wyrzucił hiszpańską firmę Balzola z budowy trasy tramwajowej w ciągu ul. Hubskiej. Powodem były zastój i opóźnienia w pracach, a także zaprzestanie wykonywania płatności na rzecz podwykonawców. Zaawansowanie prac, na trzy miesiące po terminie zakończenia robót, przewidzianym w umowie, magistrat ocenia na 60-65%.

Zgodnie z zapowiedziami Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na wykonanie zastępcze w zakresie dokończenia robót budowlanych na Hubskiej oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Postępowanie jest podzielone na dwie części. Pierwsza to dokończenie prac, a druga obejmuje wykonanie projektów technicznych oraz przebudowa światłowodowych kabli telekomunikacyjnych zainstalowanych w kanalizacji Orange.

Zamawiający czeka na oferty do 3 stycznia. Zastosowano tryb przyspieszony. Jak tłumaczą Wrocławskie Inwestycje, dalsza zwłoka w realizacji przedmiotu umowy może zagrażać dotychczas wybudowanej infrastrukturze technicznej. O wyborze zdecydują cena (60%), termin gwarancji (20%), termin rękojmi (20%). Na realizację przeznaczono trzy miesiące.

Nowa trasa w ul. Hubskiej na odcinku od ul. Glinianej do ul. Dyrekcyjnej ma ułatwić przejazd tramwajów w kierunku Gaju.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5