Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław wyrzuca Balzolę z budowy tramwaju na Hubskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-12-05 16:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław wyrzuca Balzolę z budowy tramwaju na Hubskiej
mat. UM Wrocław
Wrocławskie Inwestycje postanowiły o zerwaniu umowy z firmą Balzola na budowę nowej trasy tramwajowej w ciągu ul. Hubskiej. – Mamy dość niedotrzymywania umowy ws. Hubskiej i Pułaskiego. Kończymy współpracę z wykonawcą. Już szukamy nowych – ogłosił Marek Szempliński, rzecznik tej instytucji.

Przedmiotem umowy była budowa trasy tramwajowej w ul. Hubskiej na odcinku od ul. Glinianej do ul. Dyrekcyjnej wraz z przebudową ulicy. Postępowanie wygrała firma Balzola, która złożyła najtańszą ofertę, opiewającą na kwotę 35,337 mln zł brutto. Umowę zawarto pod koniec sierpnia 2017 r. Prace miały zakończyć się w połowie września 2018 r., ale termin był wielokrotnie przekładany. Obserwatorzy wskazywali, że na placu budowy niewiele się działo. Wykonawca ripostował jednak, że opóźnienia były od niego niezależne i wynikały m.in. z kwestii konieczności usunięcia niezinwentaryzowanych kolizji.

Wrocław oczekiwał zakończenia inwestycji w tym roku, ale wykonawca wnioskował o kolejne terminy. Do tej pory Balzola zrealizowała ok. 60-65% prac, a dalsze rozmowy o dokończeniu inwestycji nie przyniosły rezultatu. Ostatecznie jednak magistrat stracił cierpliwość. – Mamy dość niedotrzymywania umowy ws. Hubskiej i Pułaskiego. Kończymy współpracę z wykonawcą. Już szukamy nowych – ogłosił Marek Szempliński, rzecznik Wrocławskich Inwestycji. Balzoli naliczono ok. 40 mln zł kary.

Z wolnej ręki ma zostać wybrany wykonawca dla przebudowy ul. Pułaskiej i skrzyżowania z Hubską. Dzięki temu na początku przyszłego roku miałoby zostać udostępnione skrzyżowanie dla ruchu samochodowego. Na pozostałą część inwestycji ma zostać ogłoszony wkrótce nowy przetarg, a umowa zawarta jeszcze w tym roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław: Remont torowiska na Ślężnej na finiszu

Przestrzeń

Wrocław: Remont torowiska na Ślężnej na finiszu

Redakcja 03 grudnia 2018

Wrocław unieważnia większość przetargu na tramwaj na Nowy Dwór

Przestrzeń

Wrocław unieważnia większość przetargu na tramwaj na Nowy Dwór

Witold Urbanowicz 05 listopada 2018

Wrocław wybrał projektanta tramwaju na Jagodno

Przestrzeń

Wrocław wybrał projektanta tramwaju na Jagodno

Witold Urbanowicz 20 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5