Partner serwisu
Przestrzeń

Wrocław wreszcie wybrał projektanta dla ul. Reymonta

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
21-06-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Wrocław wreszcie wybrał projektanta dla ul. Reymonta
fot. Wrocławskie Inwestycje
Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęły przetarg na dokumentację projektową na przebudowę odcinka ulicy i torów w ciągu Reymonta. Chodzi o blisko 500-metrowy odcinek ulicy i torowiska od wiaduktu kolejowego do mostu Osobowickiego.

Ulica Reymonta – wraz z Pomorską i mostami Osobowickimi – stanowi jeden ważnych ciągów komunikacyjnych prowadzących na północ miasta. Obecnie prowadzą tędy trzy linie tramwajowe oraz dwie autobusowe. Przewidziano wspólny pas autobusowo-tramwajowy po środku. Więcej o zakresie piszemy tutaj.

Jak podaje zamawiający, projektant zajmie się 400-metrowym odcinkiem jezdni - ze skrzyżowaniami z ul. Kleczkowską, ul. Kraszewskiego oraz wybrzeżem Korzeniowskiego i torowiskiem tramwajowym. Przewidziano przystanki wiedeńskie. Ponadto projektant będzie miał za zadanie w miarę możliwości uzupełnić w dokumentacji szpaler pięknych ponad 100-letnich dębów rosnących przy tej ulicy. Wykonawca przygotuje także kompleksową dokumentację sieci podziemnych potrzebnych do przebudowy, w tym XIX-wiecznych fragmentów kanalizacji. W tym celu MPWiK zleciło bardzo obszerne opracowanie dotyczące zlewni.

Wrocławskie Inwestycje prowadziły już kilka przetargów. Kończyły się one jednak fiaskiem z powodu braku lub zbyt drogich ofert. Bardziej udane było ostatnie podejście. Oferty poznaliśmy 10 maja, a wczoraj (20 czerwca) przetarg rozstrzygnięto. Wygrała firma PBW Inżynieria z ofertą na kwotę 1,565 mln zł brutto.

Teraz wybór musi się uprawomocnić. Na realizację całego zamówienia przeznaczono 18 miesięcy. Obejmuje to także niezbędne uzgodnienia i pozwolenia.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5