Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Wojsko zamawia 18 autobusów. Blamażu z Autosanem nie będzie?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-06-15 11:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wojsko zamawia 18 autobusów. Blamażu z Autosanem nie będzie?
Druga Regionalna Baza Logistyczna rozpisała kolejny przetarg na autobusy. Tym razem wykonawca ma dostarczyć do 18 pojazdów. Autobusy miałyby pojawić się w warszawskiej bazie jeszcze w tym roku. Politycznym faworytem postępowania jest Autosan, który jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

2 Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie ogłosiła przetarg na zakup autobusów na 18 autobusów pasażerskich. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje cztery pojazdy, a prawo opcji przewiduje dostawę 14 autobusów.

Każdy pojazd ma pomieścić minimum 41 pasażerów. Autobusy muszą być wyposażone w silnik wysokoprężny o mocy minimum 210 kW Konstrukcja pojazdów i technologia ich wykonania musi zapewniać przebieg, co najmniej 1 000 000 km bez wykonywania planowych czynności naprawczych Przebiegi międzyobsługowe nie mogą być krótsze, niż 30 000 km lub nie mniejsze niż co 12 miesięcy (w przypadku niewykonania przebiegu w kilometrach). Pojazdy muszą być przystosowane m.in. do ewentualnego zasilania paliwem do turbinowych silników lotniczych, a czas uruchomienia silnika w temperaturze otoczenia -25 stopni Celsjusza nie powinien być dłuższy niż 25 minut. Wyposażenie wnętrza obejmuje radioodtwarzacz, wzmacniacz, nawigację satelitarną, odtwarzacz DVD i minimum dwa kolorowe ekrany, klimatyzację i ogrzewanie.

Termin składania ofert mija 24 lipca. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ostatnich trzech latach zrealizowały co najmniej jedną dostawę pojazdów odpowiadających swoim rodzajem pojazdom kupowanym w ramach tego przetargu. O wyborze decydują cena (60%), zużycie energii (2%), emisja dwutlenku węgla (2%), tlenków azotu, cząstek stałych, węglowodorów (2%), moc silnika (6%), okres dodatkowej gwarancji na przedmiot zamówienia (10%), a także wyposażenie pojazdu w dodatkowe rozwiązania techniczne (18%). Punktowane będą pomieszczenie do wypoczynku dla drugiego kierowcy, wyposażone w łączność pomiędzy pomieszczeniem wypoczynku a miejscem kierującego, ogrzewane oraz klimatyzowane, system hamowania awaryjnego, system ostrzegania przed zmianą pasa ruchu, elektroniczny układ sterujący rozdziałem siły hamowania, przednia szyba ogrzewana elektrycznie oraz światła doświetlające zakręty.

Szacowana wartość zamówienia to 11,9 mln zł netto. O skorzystaniu z prawa opcji zamawiający poinformuje w terminie 30 dni od podpisania umowy. Całe zamówienie – podstawowe i opcjonalne - musi być wykonane najpóźniej do dnia 30.11.2018 r.

Jedno z poprzednich postępowań wojska zakończyło się sporą awanturą polityczną. Postępowanie wygrał MAN, bo Autosan spóźnił się z ofertą o 20 minut. Według niektórych celowo, bo nie byłby w stanie dostarczyć pojazdów zgodnych z warunkami zamówienia. Tymczasem rząd obiecywał wsparcie dla Autosanu, który trafił pod strzechy Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Autosan z umową dla wojska i planami na autobusy ekologiczne

Prawo & Finanse

Autosan z umową dla wojska i planami na autobusy ekologiczne

Jakub Dybalski 29 listopada 2017

Autosan (chyba) tym razem wygra przetarg dla wojska

Prawo & Finanse

Autosan (chyba) tym razem wygra przetarg dla wojska

Jakub Dybalski 08 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5