Partnerzy serwisu:
Mobilność

Waszyngton. Park na moście

Dalej Wstecz
Autor:

Marcin Żywiałkowski

Data publikacji:
2016-02-09 11:48
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Waszyngton. Park na moście
projektowany most w Waszyngtoniefot. OMA & Luxigon
Aktywiści w Waszyngtonie planują budowę parku na nieużywanych filarach mostu przez rzekę Anacostia. Projekt zakłada połączenie zielonym korytarzem dwóch dzielnic i stworzenie nowej, wspólnej przestrzeni publicznej. Prace budowlane mają zacząć się w 2017 roku i będą kosztować co najmniej 27 milionów dolarów.

Idea 11th Street Bridge Park zakłada przebudowę nieużywanej części mostu w przestrzeń łączącą dwa brzegi rzeki Anacostia. Ma na nim znaleźć się miejsce dla sportu i rekreacji, kultury oraz nauki, w tym obiekty dydaktyczne dla studentów przeznaczone do nauczania o roli systemów rzecznych. Dodatkowo przestrzeń ma zostać uzupełniona o nabrzeże, gdzie znajdzie się miejsce dla kajaków i rowerów wodnych. Park ma mieć powierzchnię trzech boisk piłkarskich.
  źródło: OMA & Luxigon

Ważnym elementem projektu jest część edukacyjna. Na terenie parku mają się znaleźć miejsca na wystawy o historii obu sąsiadujących ze sobą dzielnic oraz instalacje artystyczne, których przewodnim tematem ma stać się rzeka Anacostia.

Inicjatorami projektu jest stowarzyszenie “Budowanie mostów przez rzekę”, działające w ramach THEARC, czyli miejskiego domu edukacji i sztuki. Organizacja uzyskała dofinansowanie od inwestorów prywatnych w wysokości miliona dolarów oraz dodatkowe 14,5 miliona dolarów grantu od władz Waszyngtonu. Zgromadzone środki pozwoliły na prace koncepcyjne oraz przeprowadzenie konkursu architektonicznego.


źródło: OMA & Luxigon

Jury konkursu architektonicznego wybrało projekt biura OMA+OLIN’s zakładający budowę wielofunkcyjnej przestrzeni miejskiej zbliżający ludzi z sąsiadujących dzielnic i zbliżający miasto do rzeki.

Projekt zakłada budowę mostu o kształcie litery X dający możliwość umieszczenia wewnątrz zamkniętych przestrzeni dla kawiarni oraz sztuki. Na powierzchni mostu znajdą się miejskie grządki, oraz przestrzenie do piknikowania czy odpoczynku na trawie.

Prace budowlane mają zacząć się w 2017 roku i będą kosztować co najmniej 27 milionów dolarów.

Opracowano na podstawie Arch Daily

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5