Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa z pełnomocnikiem ds. dostępności

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2017-01-13 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa z pełnomocnikiem ds. dostępności
schody w Warszawiefot. Gophi, lic. CC 3.0/GNU
W czwartek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powołała na stanowisko pełnomocnika do spraw dostępności Donatę Kończyk. Będzie czuwać nad dostosowaniem przestrzeni miasta do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością - osób z niepełnosprawnościami, seniorów, czy rodziców z małymi dziećmi.

Donata Kończyk, pełnomocniczka Prezydent m.st. Warszawy, została powołana zarządzeniem i będzie wykonywać swoje zadania przy pomocy Biura Pomocy i Projektów Społecznych oraz Zespołu ds. dostępności. Ma doświadczenie w tym temacie bo przez lata zajmowała się podobną tematyką pracując w Biurze Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Jej zadania są dość szerokie i nie ograniczają się tylko, do najbardziej oczywistego, czyli określania wytycznych i monitoringu infrastruktury miejskiej w zakresie dostępności dla osób, które – w największym skrócie – nie są młode, dorosłe, zdrowe i wysportowane. W Warszawie miejsc, w których zresztą nawet takie osoby mogą mieć kłopot z poruszaniem się jest sporo, choć od kilku lat urzędnicy – np. Adam Piotr Zając z ZDM – organizują regularnie szczególnego rodzaju „wizje lokalne”, które pozwalają na miejscu sprawdzić jak użyteczna jest miejska infrastruktura w praktyce.

Poza tym pani pełnomocnik będzie określała wytyczne standardów dostępności wydarzeń miejskich, m.in. społecznych, kulturalnych i sportowych, również dola osób z z dysfunkcją wzroku (audiodeskrypcja) lub słuchu (np. tłumacz języka migowego, pętla indukcyjna), wytyczne dostępności dokumentów i stron internetowych m.st. Warszawy.

Będzie też sprawdzała kwestie związane z wydawaniem miejskich pieniędzy na inwestycje w zakresie likwidacji barier dla osób niepełnosprawnych. Wreszcie jej zadaniem będzie inicjowanie i monitorowanie kampanii informacyjno-edukacyjnych dotyczących dostosowania infrastruktury miejskiej do standardów dostępności oraz zwiększenia dostępności usług do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Windy czy podnośniki? Raczej wygrają pieniądze

Przestrzeń

Windy czy podnośniki? Raczej wygrają pieniądze

Martyn Janduła 27 grudnia 2016

Metro zabiera się za wymianę wind na stacjach

Przestrzeń

Metro zabiera się za wymianę wind na stacjach

Witold Urbanowicz 15 września 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5