Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Zakład Przewozu Osób Niepełnosprawnych MPK szuka nowych klientów

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-05-19 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Zakład Przewozu Osób Niepełnosprawnych MPK szuka nowych klientów
fot. MPK Łódź
Łódzkie MPK zachęca aktywne zawodowo osoby niepełnosprawne do zamawiania przewozów specjalnie dostosowanymi do ich potrzeb mikrobusami. Pandemia COVID-19 sprawiła, że uczniowie, którzy stanowili większość klientów tej usługi, przestali z niej korzystać.

Przez długi czas priorytetem Zakładu było dowożenie dzieci i młodzieży do szkół lub ośrodków szkolno-wychowawczych. Na przykład od stycznia do marca 2020 r. tego typu przewozów dotyczyło aż 85% wszystkich wykupionych abonamentów. Gdy jednak z powodu pandemii koronawirusa zajęcia w szkołach i na uczelniach odwołano, obsługujący je pracownicy i sprzęt pozostali w dużym stopniu bezczynni. Aby wykorzystać te zasoby, przewoźnik postanowił zachęcić do częstszego korzystania oferty ZPON osoby aktywne zawodowo, które przed marcem stanowiły zaledwie 2,2% klientów.

– Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich nie muszą ograniczać się do własnych czterech ścian. Mogą wybrać się do parku, galerii handlowej czy restauracji. W każde z tych miejsc dowiozą ich pracownicy Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych – zapewnia rzecznik MPK Łódź Agnieszka Magnuszewska. Jak dodaje, opłaty za przewóz specjalistycznymi pojazdami i pomoc opiekunów nie są wygórowane: stawka za przejazd jednorazowy to 12 zł, a w abonamencie – po przeliczeniu – 8 zł.

Z przewozów ZPON można korzystać w godzinach 6-22 przez siedem dni w tygodniu. Zamówienie na kurs należy zgłosić wcześniej telefonicznie. Pracownicy zapewniają transport „od drzwi do drzwi”, wraz z wnoszeniem i znoszeniem – w razie potrzeby – po schodach. Przez cały czas podróży zapewniają wykwalifikowaną opiekę.

Tabor ZPON, częściowo wymieniony kilka lat temu, składa się z 21 mikrobusów, w tym 17 Fiatów Ducato i 4 Citroenów Jumperów. Pojazdy są wyposażone we wszelki specjalistyczny sprzęt i udogodnienia, przydatne podczas przewozu osób niepełnosprawnych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5