Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Warszawa rozszerza współpracę w zakresie komunikacji aglomeracyjnej. Będzie taniej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-04-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Warszawa rozszerza współpracę w zakresie komunikacji aglomeracyjnej. Będzie taniej
Fot. ZTM Warszawa
Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął prace przygotowawcze do rozszerzenia oferty Warszawa+. Nowe rozwiązania pozwolą samorządom na zróżnicowanie poziomu dopłat do biletów, a pasażerom dojeżdżającym z aglomeracji kupowanie biletów na dwie strefy w znacznie niższej cenie.

ak pisaliśmy, trwają prace nad nowym biletem aglomeracyjnym. Pasażerowie dojeżdżający z aglomeracji będą mogli kupować bilety długookresowe w cenie niewiele większej niż te obowiązujące w I strefie. – Propozycja wprowadzenia nowych rozwiązań została w ostatnim tygodniu marca przedstawiona przedstawicielom Gmin, które zostały poproszone o wyrażenie zainteresowania nawiązania współpracą w terminie do 30 kwietnia – informuje Michał Grobelny z biura prasowego ZTM.

Nowe rozwiązania taryfowe są rozwinięciem już funkcjonującej oferty Warszawa+, w ramach której samorządy w ramach systemu dopłat do sprzedanych biletów zapewniają mieszkańcom możliwość tańszych przejazdów. – Nowa oferta pozwala na zwiększenie udziału Gminy w ponoszonych kosztach biletów, na korzyść mieszkańca. Propozycja zmian dotyczy wprowadzenia możliwości dopłat przez Gminy do biletów dla mieszkańców na różnych poziomach. Decyzja o wysokości udzielanych dopłat dla swoich mieszkańców jest wyłączna decyzją danej gminy i to od Gminy będzie zależało, ile jej mieszkaniec zapłaci za bilet. W kwestii rodzajów biletów nic się nie zmienia, nadal będzie można dopłacać do 30 i 90-dniowych normalnych i ulgowych obowiązujących w 1 i 2 strefie biletowej, bądź w samej 2 strefie biletowej. W kwestii samych rozliczeń nie zachodzą żadne zmiany i będą one prowadzone na dotychczasowych zasadach, tj. gmina posiada karty o określonej numeracji, które są przypisane w systemie informatycznym ZTM i na podstawie odnotowanej sprzedaży na danym numerze karty wystawiana jest faktura dla gminy – wyjaśnia Grobelny.

Gminom zostały przedstawione wysokości możliwych dopłat. – W kalkulacji uwzględniono liczbę mieszkańców zamieszkujących teren poszczególnych gmin, przybliżony udział korzystających z komunikacji miejskiej na podstawie obecnie funkcjonujących porozumień w zakresie Warszawy+ – mówi Michał Grobelny.

Teraz ZTM czeka na deklaracje gmin w zakresie chęci przystąpienia do współpracy ze wskazaniem wariantu dopłat. Do wprowadzenia nowych rozwiązań jeszcze daleka droga. – Proponowana zmiana musi zostać w pierwszej kolejności przyjęta przez Radę m.st. Warszawy w postaci Uchwały, a następnie ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Potem zainteresowane współpracą samorządy muszą zabezpieczyć odpowiednie środki w swoich budżetach poprzez przyjęcie stosownej uchwały. Następnie procedowane będzie porozumienie pomiędzy gminą chcącą przystąpić do współpracy a ZTM – informuje Grobelny.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

ZTM Warszawa podsumowuje 2022 r. Udział biletów wzrósł do 30%

Prawo & Finanse

Warszawa podsumowuje rok w komunikacji

Komunikacja

Warszawa podsumowuje rok w komunikacji

Redakcja/inf. pras. 30 grudnia 2022

Zobacz również:

ZTM Warszawa podsumowuje 2022 r. Udział biletów wzrósł do 30%

Prawo & Finanse

Warszawa podsumowuje rok w komunikacji

Komunikacja

Warszawa podsumowuje rok w komunikacji

Redakcja/inf. pras. 30 grudnia 2022

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5