Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa liczy na nowy przetarg tramwajowy w połowie roku

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-05 09:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa liczy na nowy przetarg tramwajowy w połowie roku
fot. Tramwaje Warszawskie
Tramwaje Warszawskie już dwukrotnie unieważniały ogłoszony przed ponad rokiem przetarg na zakup do 213 nowych tramwajów. Temat nie jest jednak zakończony, gdyż potencjalni wykonawcy składają odwołania. – Mają do tego prawo. Liczymy na to, że w okolicach półrocza temat zostanie zakończony i będziemy mogli rozpisać ponownie przetarg – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Przedmiotem ciągnącego się od lutego zeszłego roku przetargu jest dostawa do 213 nowych tramwajów – 123 w zamówieniu podstawowym i 90 w opcji. Tramwaje Warszawskie już dwukrotnie unieważniały zamówienie. Wpierw przetarg wygrała Skoda, ale jej oferta przekraczała zaplanowany budżet. Konkurenci skutecznie jednak odwołali się do Krajowej Izby Odwoławczej, zarzucając Skodzie zaoferowanie nierealnych parametrów związanych z eksploatacją tramwajów. W marcu przetarg został unieważniony po raz drugi – tym razem zamawiający wykluczył mieszczącego się w budżecie Hyundaia. W grze zostawała więc Pesa, ale jej oferta również przekraczała budżet.

Sprawa nie jest zakończona. Jak pisaliśmy – od nowego rozstrzygnięcia odwołali się zarówno Hyundai oraz Pesa. – Straciliśmy bardzo dużo czasu, ale wykonawcy mają prawo protestować – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. Jak przypomina, strony dugo czekały na analizy oferty Skody, zlecone przez KIO. – Nie mieliśmy jednak na to wpływu – dodaje Kaznowska.

Miasto zapewnia, że nie ma ryzyka związanego z brakiem taboru do obsługi nowych tras, w tym na Gocław i do Wilanowa. – Jak tylko zakończymy prawomocnie to postępowanie przetargowe [i unieważnienie zostanie utrzymane w mocy – red.], to dosłownie kolejnego dnia jesteśmy gotowi ogłosić kolejne. Spółka posiada pełną dokumentację. Liczymy na to, że nowe postępowanie będzie mogło ruszyć w okolicach półrocza – mówi Renata Kaznowska.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rynek tramwajowy. 2017 r. upłynął pod znakiem składania zamówień

Prawo & Finanse

Rynek tramwajowy. 2017 r. upłynął pod znakiem składania zamówień

Witold Urbanowicz 02 kwietnia 2018

Warszawa: Tramwaj na Odolanach dopiero po 2026 r.

Przestrzeń

Warszawa: Tramwaj na Odolanach dopiero po 2026 r.

Witold Urbanowicz 29 marca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5