Partnerzy serwisu:
Mobilność

W Tramwajach Śląskich nie tylko tramwaje są elektryczne

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
22-08-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Tramwaje Śląskie

Podziel się ze znajomymi:

O ekologicznych walorach elektrycznych tramwajów nie trzeba przekonywać chyba nikogo. To źródło napędu wagonów tramwajowych stosowane jest w górnośląskich miastach od 1898 roku. 124 lata później spółka Tramwaje Śląskie wprowadza do eksploatacji elektryczne samochody, które rozpoczynają właśnie służbę jako pojazdy Nadzoru Ruchu.

Od wielu lat spółka Tramwaje Śląskie inwestuje w rozwiązania sprzyjające ekologii. Napędy kupowanych nowych tramwajów są energooszczędne i uzupełnione systemem odzysku energii elektrycznej podczas hamowania, oświetlenie zajezdni i terenów należących do spółki sukcesywnie wymieniane jest na ledowe, a to samo dotyczy oświetlenia ulicznego montowanego na słupach trakcyjnych na wielu odcinkach modernizowanych torowisk. Spółka szykuje się do budowy na terenie zajezdni tramwajowych farm fotowoltaicznych, umożliwiających pozyskiwanie czystej energii elektrycznej ze źródła odnawialnego.

Kolejnym krokiem jest wprowadzenie do eksploatacji pierwszych samochodów elektrycznych. Samochody Dacia Spring przekazane zostały właśnie służbie Nadzoru Ruchu. – Kontrolerzy poruszają się w miastach GZM praktycznie zawsze w gęstym ruchu miejskim i na krótkich odcinkach. Co chwilę zatrzymują się, by wykonać swoje obowiązki. Silniki spalinowe nie znoszą dobrze takiej eksploatacji, zaś elektryki w takich warunkach sprawdzają się idealne, a przy tym nie emitują ani spalin, ani hałasu – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Spółka Tramwaje Śląskie zdecydowała się na najem długoterminowy czterech samochodów, które w roli pojazdów Nadzoru Ruchu będą służyć przez 3 lata. Te 4-osobowe auta dysponują silnikiem elektrycznym osiągającym maksymalną moc 33 kW (45 KM), a zasięg w cyklu miejskim na pełnej baterii wynosi ok. 200-230 km. Na terenie siedziby spółki w Chorzowie Batorym zamontowana została ładowarka typu Wallbox duo, pozwalająca na jednoczesne ładowanie dwóch samochodów. Czas pełnego ładowania akumulatorów wynosi ok. 4-5 godzin.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5