Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Veturilo. Choć Nextbike zostaje, wypowiada umowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-15 12:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Veturilo. Choć Nextbike zostaje, wypowiada umowy
fot. UM Warszawa
Choć Nextbike, dotychczasowy operator warszawskiego Veturilo, wygrał przetarg pomostowy na obsługę systemu roweru publicznego w tym roku, to użytkownicy otrzymują wiadomość o wypowiedzeniu umowy. Operator zapewnia, że to jedynie krok formalny, a użytkownicy zgromadzonych na kontach środków nie stracą.

Nowy sezon rowerów publicznych Veturilo w Warszawie rusza 1 marca. W obliczu fiaska przetargu na nową odsłonę systemu, Zarząd Dróg Miejskich ogłosił pomostowy przetarg na obsługę dotychczasowego systemu w tym – i ewentualnie przyszłym roku. Postępowanie wygrał Nextbike, dotychczasowy operator.

Teoretycznie więc na razie – póki co – wiele nie powinno się zmieniać. W piątek użytkownicy Veturilo otrzymali jednak wiadomość o wypowiedzeniu umowy z zachowaniem 14-dniowego okresu wypowiedzenia. Wszystkie dotychczasowe konta mają zostać zamknięte. „Powyższe działanie wymagane jest przez nas z uwagi na przepisy prawa oraz obowiązujące nas zapisy umowy zakończonej z końcem sezonu 2020 oraz koniecznością dochowania prawnych obowiązków informacyjnych” – informuje Nextbike.

Skąd ta zmiana? Jak wyjaśnia TVN Warszawa, formalnie operatorem systemu będzie miasto. Nie da się przenieść dotychczasowych umów, które użytkownicy zawierali z Nextbikiem. Nowe umowy będą zawierane bezpośrednio z m.st. Warszawa.

Informacja o wypowiedzeniu umów rodzi pytania o zgormadzone środki na dotychczasowych kontach, a także uzyskanych bonusach (np. za znalezione rowery). Nowy-stary operator zapewnia, że żadne środki nie przepadną. „Niewykorzystane środki są bezpieczne i do wykorzystania w nowym sezonie 2021” – zapewnia Nextbike. „Jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu wyślemy do wszystkich informację z możliwymi opcjami dalszego korzystania z naszych rowerów. Oczywiście jedną z opcji będzie zrezygnowanie z dalszego korzystania z Veturilo i jednoczesny zwrot środków – taka możliwość istnieje w dowolnym momencie trwania umowy, również teraz podczas jej wypowiedzenia” – dodaje operator.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Systemy rowerów miejskich czekają poważne zmiany

Komunikacja

Systemy rowerów miejskich czekają poważne zmiany

Redakcja 07 grudnia 2020

Warszawa: Jedna oferta na pomostowe Veturilo

Komunikacja

Warszawa: Jedna oferta na pomostowe Veturilo

Witold Urbanowicz 23 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5