Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Toruń ponownie… rozstrzyga przetarg na tramwaj na al. Jana Pawła II

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-10 16:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń ponownie… rozstrzyga przetarg na tramwaj na al. Jana Pawła II
mat. MZK Toruń
Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu ponownie, po dwóch miesiącach, wskazał zwycięzcę przetargu na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu al. Jana Pawła II i Wałów Sikorskiego. W ramach inwestycji powstanie wydzielony pas autobusowo-tramwajowy, a także nowy odcinek torowiska między pl. Niepodległości a pl. Artylerii Polskiej. Po raz kolejny zwycięzcą została Balzola.

MZK w Toruniu prowadzi przetarg na przebudowę układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. Jana Pawła II wraz z budową wydzielonego pasa tramwajowo-autobusowego, a także nowego, dwutorowego odcinka torowiska łączącego pl. Niepodległości z pl. Artylerii Polskiej. Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektu, uzyskanie pozwoleń i wykonanie prac. Inwestycja zakłada rozbiórkę ślepego toru w ciągu al. Jana Pawła II w stronę mostu (pozostałość po linii tramwajowej w kierunku dworca, która może być wykorzystywana do zawracania bądź odstawiania tramwajów). Więcej o wariantach tej inwestycji pisaliśmy tutaj.

W postępowaniu wzięły udział cztery firmy. Zamawiający rozstrzygnął przetarg po raz pierwszy 7 listopada, wybierając ofertę Balzoli, opiewającą na kwotę 66,9 mln zł brutto. Kilka dni temu zamawiający poinformował jednak o unieważnieniu czynności wyboru najkorzystniejszej oferty. Jak się okazało, prezes Urzędu Zamówień Publicznych zalecił wezwać zwycięzcę przetargu do uzupełnienia wykazu osób skierowanych do realizacji inwestycji w celu wykazania przez konsorcjum w sposób niebudzący wątpliwości dysponowania zespołem projektowym o odpowiednich kwalifikacjach. Realizacja tego zalecenia wymagała jednak powrotu do etapu badania oferty. Wczoraj (9 stycznia) MZK Toruń ponownie wybrał ofertę Balzoli jako najkorzystniejszą w przetargu.

Toruń zakłada, że projekty budowlane i wykonawcze powstaną w ciągu odpowiednio 15 i 17 miesięcy od podpisania umowy. Prace związane z modernizacją ok. 1350 metrów toru pojedynczego torowiska w ul. Chopina, al. Jana Pawła II i ul. Wały gen. Sikorskiego miały zostać przeprowadzone do końca czerwca 2020 r. (przy czym przebudowa al. Jana Pawła II nie może rozpocząć się wcześniej niż 1 kwietnia 2019 r.). Budowa ok. 416 mtp nowego toru od pl. Artylerii Polskiej do pl. Niepodległości oraz modernizacja ok. 475 mtp toru wzdłuż ul. Kraszewskiego i Czerwona Droga przewidziana jest w terminie do końca listopada 2020 r. (przy czym rozpoczęcie prac przy Kraszewskiego i ul. Czerwona Droga możliwe będzie po 1 marca 2020 r., po przywróceniu ruchu w ciągu Chopina – al. Jana Pawla II – ul. Wały gen. Sikorskiego). Zwycięzca zaoferował w swojej ofercie jednak skrócenie czasu na opracowanie projektu o dwa miesiące, realizacji robót na cztery miesiące oraz pięciomiesięczny okres gwarancji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Toruń i Wrocław ze środkami na tramwaje

Komunikacja

Toruń i Wrocław ze środkami na tramwaje

Witold Urbanowicz 11 grudnia 2017

Balzola zwycięzcą przetargu na rozbudowę tramwaju w Toruniu

Przestrzeń

Balzola zwycięzcą przetargu na rozbudowę tramwaju w Toruniu

Witold Urbanowicz 07 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5