Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin z jedną, bardzo drogą ofertą na przebudowę tramwaju na Mickiewicza

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-07-19 17:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin z jedną, bardzo drogą ofertą na przebudowę tramwaju na Mickiewicza
fot. Jan Bartnicki, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Problem wysokich cen przy inwestycjach infrastrukturalnych nie omija też Szczecina. Przebudową półtorakilometrowego odcinka torowiska wzdłuż Mickiewicza zainteresowana jest tylko jedna firma – jej oferta ponad dwukrotnie przewyższa oczekiwania finansowe Tramwajów Szczecińskich.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Tramwaje Szczecińskie jest przebudowa torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej w ciągu Mickiewicza od mostu Akademickiego do Brzozowskiego. Na realizację przeznaczono do 360 dni od zawarcia umowy.

W sumie pracami ma zostać objęty półtorakilometrowy odcinek trasy prowadzący do pętli Krzekowo. Torowisko w miejscu zaplanowanych prac jest dwutorowe, wydzielone – za wyjątkiem krótkiego odcinka od mostu Akademickiego do Twardowskiego. Założono utrzymanie przystanków tramwajowych w dotychczasowych lokalizacjach. W dalszym ciągu wydzielony fragment torowiska będzie wyłożony tłuczniem.

W środę 18 lipca minął termin składania ofert. Wystartowała tylko forma Tor-Kar-Sson z Warszawy, która zaproponowała kwotę w wysokości 53,6 mln zł brutto. Suma ta ponad dwukrotnie przekracza zaplanowany budżet, wynoszący 24,9 mln zł brutto.

Szczecin musi teraz zastanowić się, czy jest w stanie tak zwiększyć budżet czy unieważnić postępowanie. Nowy przetarg nie daje przy tym gwarancji osiągnięcia lepszej ceny. Zamawiający może też zdecydować o zmianie zakresu inwestycji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin przebuduje torowisko tramwajowe na Mickiewicza

Przestrzeń

Szczecin przebuduje torowisko tramwajowe na Mickiewicza

Witold Urbanowicz 17 kwietnia 2018

Szczecin znów szuka projektanta dla przebudowy zajezdni Golęcin

Przestrzeń

Szczecin znów szuka projektanta dla przebudowy zajezdni Golęcin

Witold Urbanowicz 16 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5