Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin: Al. Jana Pawła II zmieni oblicze. Ruszają prace

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-07-22 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZDiTM Szczecin

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin: Al. Jana Pawła II zmieni oblicze. Ruszają prace
fot. ZDiTM Szczecin
Nowe chodniki, jezdnia, dodatkowa zieleń i mała architektura — to tylko część zmian, jakie czeka jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic w Szczecinie. W najbliższą niedzielę planowane rozpoczęcie prac budowlanych.

Jak informuje ZDiTM w Szczecinie, 26 lipca w godzinach popołudniowych wprowadzony zostanie pierwszy etap tymczasowej organizacji ruchu. Wyłączona z ruchu pojazdów zostanie jedna z jezdni ul. Jana Pawła II w kierunku od Placu Grunwaldzkiego do skrzyżowania z ul. Wacława Felczaka. Ruch pojazdów zostanie przekierowany na drugą jezdnię, która stanie się drogą dwukierunkową. Ruch pieszych i rowerów zostanie przekierowany na chodniki znajdujące się jednej i drugiej stronie ul. Jana Pawła II.

Od 27 lipca zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji. Linia 70 pojedzie zmienioną trasą: od placu Grunwaldzkiego przez ul. Piłsudskiego – plac Odrodzenia - ul. Monte Cassino - ul. Niedziałkowskiego do tymczasowego przystanku "Urząd Miasta" (12591).

Na alei Jana Pawła II zaplanowane jest wykonanie nowej konstrukcji jezdni z kostki kamiennej oraz ciągów pieszych z dużych płyt granitowych, a także asfaltowej ścieżki rowerowej. Skrzyżowania także zostaną wykonane z kostki kamiennej, ale koloru kontrastowego w stosunku do kostki ułożonej na odcinkach pomiędzy skrzyżowaniami. Parkowanie równoległe możliwe będzie po jednej stronie pasów postojowych. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające. Ścieżka rowerowa, tak jak w stanie istniejącym, zaprojektowana została w pasie rozdziału pomiędzy jezdniami. Po przebudowie pojawią się stojaki rowerowe, ławki, nowe kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia krzewów. Przebudowa obejmie także sygnalizacje świetlne oraz instalacje podziemne.

Wykonawca prac jest konsorcjum firm Roverpol i Rover Infraestructuras. Termin umowny zakończenia inwestycji wartej 23,9 mln zł brutto przypada na drugą połowę października 2021 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5