Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin: Al. Jana Pawła II już z nową nawierzchnią

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-05-12 12:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZDiTM Szczecin

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin: Al. Jana Pawła II już z nową nawierzchnią
fot. ZDTiM Szczecin
Słoneczne dni sprzyjają spacerom w najbardziej reprezentacyjnych miejscach Szczecina. Jednym z nich niewątpliwie jest aleja Jana Pawła II. Pomimo prowadzonych tam już prawie rok prac, piesi mogą swobodnie i bezpiecznie przemieszczać się, podziwiając tym samym ogromne zmiany jakie zaszły w tym rejonie miasta.

Na odcinku pomiędzy placem Grunwaldzkim, a ulicą Wielkopolską trwają prace końcowe przy chodnikach, pasie rozdziału i samej jezdni. Nowe nawierzchnie, przy utrzymaniu historycznego klimatu, mają być – jak podkreślają drogowcy – zdecydowanie bardziej estetyczne, ale także bezpieczne.

Plan na najbliższe tygodnie to wyprofilowanie nawierzchni z kruszywa łamanego i ułożenie warstwy ścieralnej na ścieżce rowerowej na odcinku pl. Grunwaldzki-Wielkopolska. Do tego między innymi prace związane z układaniem nawierzchni jezdni i skrzyżowania z ulicą Niedziałkowskiego.


fot. ZDTiM Szczecin

Na alei Jana Pawła II przewiduje się wykonanie nowej konstrukcji jezdni z kostki kamiennej oraz ciągów pieszych z dużych płyt granitowych i asfaltowej ścieżki rowerowej. Skrzyżowania także zostaną wykonane z kostki kamiennej, ale koloru kontrastowego w stosunku do kostki ułożonej na odcinkach pomiędzy skrzyżowaniami. Parkowanie równoległe możliwe będzie po jednej stronie pasów postojowych. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające. Ścieżka rowerowa, tak jak w stanie istniejącym, zaprojektowana została w pasie rozdziału pomiędzy jezdniami. Po przebudowie pojawią się stojaki rowerowe, ławki, nowe kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia krzewów.

Wykonawcą przebudowy al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Felczaka do pl. Grunwaldzkiego jest konsorcjum firm Roverpol i Rover Infraestructuras. Termin umowny zakończenia inwestycji wartej 23,9 mln zł brutto przypada na drugą połowę października 2021 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław zapowiada przebudowę skrzyżowania Drobnera i Dubois

Przestrzeń

Wrocław zapowiada przebudowę skrzyżowania Drobnera i Dubois

Witold Urbanowicz 25 lutego 2021

Szczecin: Zmienia się aleja Jana Pawła II

Przestrzeń

Szczecin: Zmienia się aleja Jana Pawła II

Redakcja 28 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5