Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Bydgoszcz: Duży remont na ul. Magnuszewskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-07-01 11:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Bydgoszcz

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz: Duży remont na ul. Magnuszewskiej
fot. UM Bydgoszcz
Drogowcy przygotowują się do remontu ul. Magnuszewskiej i kolejnego odcinka ul. Nowotoruńskiej. To uzupełnienie wcześniej prowadzonych inwestycji. Na Wyżynach modernizowane będą również chodniki i zatoki autobusowe.

Prace na Magnuszewskiej zakładają przede wszystkim wymianę nawierzchni na obu jezdniach. Dodatkowo zmodernizowane zostaną zatoki autobusowe, które zostaną wyłożone trwałą kamienną kostką rzędową. Peron w kierunku ul. Wojska Polskiego zostanie też wydłużony. W trakcie prac jedna jezdnia będzie wyłączona z ruchu, na drugiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Odnowione zostanie oznakowanie poziome. Roboty zajmą około 2 miesięcy. Obecnie trwa przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca prac.

Na Wyżynach w ostatnich latach przebudowano sąsiadujące z ulicą Magnuszewską skrzyżowania. Na połączeniu z Wojska Polskiego zamontowano sygnalizację, a na styku z ulicą Glinki i Gniewkowską zbudowano rondo. Wzdłuż ulicy powstała też bezpieczna droga rowerowa.

Latem planowane jest również rozpoczęcie prac na ulicy Nowotoruńskiej od ul. Toruńskiej w kierunku Kazimierza Wielkiego. To uzupełnienie remontu z ubiegłego roku, kiedy wymieniona został nawierzchnia bezpośrednio przed skrzyżowaniem.

Przygotowywane są też kolejne remonty. Zlecona zostało przygotowanie niezbędnej dokumentacji do poszerzenia następnego odcinka ul. Pod Skarpą pomiędzy osiedlami Eskulapa i Przylesie. Planowana jest również wymiana nawierzchni na ul. Stawowej pomiędzy nowym rondem na styku z ul. W. Broniewskiego, a ulicą J. Schulza.

W tym roku ze środków na remonty i modernizację planowane są również wspólne zadania z innymi podmiotami, które mają poprawić obsługę terenów inwestycyjnych, gdzie lokowane są nowe firmy i intensywna zabudowa mieszkaniowa.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5