Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Stary budynek dworca w Poznaniu zostanie otwarty dla uciekających przed wojną

Dalej Wstecz
Data publikacji:
14-03-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Jak poinformował wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński, aktualnie trwają prace, które pozwolą na udostępnienie starego budynku dworca Poznań Główny dla osób, które uciekają przed agresją Rosji na Ukrainę. Do tej pory gromadzili się oni w wąskiej poczekalni nowego dworca.

Stary budynek dworca kolejowego Poznań Główny od wielu lat nie pełni już swojej roli i nie jest wykorzystywany przez pasażerów. Kilka miesięcy temu zamknął się food hall, który działał w starym budynku. Informacje o nim można jeszcze znaleźć w internecie.

Obiekt zlokalizowany w międzytorzu poznańskiej stacji mógłby z powodzeniem służyć podróżnym, którzy korzystają z jednego z największych węzłów kolejowych w Polsce. Tak się jednak nie dzieje, a rozmowy w sprawie dworca toczą się od lat i choć w ciągu ostatniego półrocza przyspieszyły, to nie można powiedzieć, iż osiągnięto kompromis, który pomoże przywrócić funkcjonalność Poznania Głównego. Obecny dworzec, “przyklejony” do galerii handlowej Avenida, w żadnym stopniu nie spełnia swoich zadań i jest krytykowany z każdej strony.

Agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że dawny dworzec w Poznaniu jednak ożyje. Od kilku dni w lokalnej prasie narastały apele i głosy o to, żeby otworzyć stary budynek dworca z powodu osób uciekających z Ukrainy, które masowo napływają do Poznania. Jak poinformował wojewoda wielkopolski, takie działanie stanie się faktem.

– Budynek starego Dworca Głównego w #Poznań będzie udostępniony dla osób uciekających przed wojną z Ukrainy. Na moją prośbę dyrekcja dworca zgodziła się udostępnić budynek. Budynek jest obecnie przystosowany do użytku, tak aby odpowiadał potrzebom obywateli Ukrainy – napisał na swoim Twitterze Michał Zieliński.

Na ten moment nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie dworzec przyjmie pierwszych potrzebujących, ani jaką formę będzie pełnił. Do tej pory wszystkie osoby gromadziły się w głównej hali nowego dworca, który nie jest przystosowany do obsługi zwiększonej liczby osób. Przed weekendem Państwowa Straż Pożarna rozstawiła przed starym dworcem kilka namiotów z pomocą dla wszystkich potrzebujących.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Przestrzeń

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Witold Urbanowicz 08 maja 2023

Wojna a energetyka: Nie ma odwrotu od „zielonego” kursu

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Przestrzeń

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Witold Urbanowicz 08 maja 2023

Wojna a energetyka: Nie ma odwrotu od „zielonego” kursu

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5