Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Coraz bliżej porozumienia w sprawie Poznania Głównego

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
05-01-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Coraz bliżej porozumienia w sprawie Poznania Głównego
fot. PKP S.A.
Do końca grudnia PKP SA miało przedstawić władzom Poznania zakres inwestycji, którą spółka planuje zrealizować na tyłach starego dworca. Jak poinformowali nas przedstawiciele miasta, do spotkania w tej sprawie ma dojść na początku stycznia. Czy otworzy to drogę do porozumienia?

O poznańskim dworcu piszemy w ostatnim czasie wiele. Zarówno miasto Poznań, jak i PKP SA twierdzą, iż do zawarcia porozumienia brakuje bardzo niewiele. W tej sprawie odbyło się też posiedzenie zespołu parlamentarnego, na którym poruszono zakres inwestycji i planowane rozwiązania komunikacyjne okolic dworca. Na spotkanie nie dotarli jednak przedstawiciele PKP SA.

Zastępczyni dyrektora biura koordynacji projektów i rewitalizacji miasta Urzędu Miasta Poznania, Agnieszka Górczewska, mówiła wtedy, iż miasto oczekuje na ruch PKP, a dokładniej na złożenie założeń inwestycyjnych w sprawie zakresu prac, jakie PKP chce realizować na poznańskim dworcu. Wg. słów dyrektorki spółka miała przekazać ten zakres miejskiej konserwatorce zabytków do końca 2021 roku. Czy to się udało?

– 29 grudnia 2021 r. PKP SA zgłosiło gotowość zaprezentowania zakresu swojej inwestycji. W uzgodnieniu z Joanną Bielawską-Pałczyńską, Miejską Konserwator Zabytków, zaproponowaliśmy dwie daty spotkania. W odpowiedzi padła wstępna deklaracja przyjazdu przedstawicieli PKP SA do Poznania 10 stycznia 2022 r. – poinformowała nas dzisiaj Agnieszka Górczewska.

Wydaje się więc, że po tym spotkaniu obie strony będą mogły wreszcie zawrzeć porozumienie, które pozwoli na rozpisanie konkursu architektonicznego na nowy dworzec. Choć do jego realizacji daleka droga, to każde działanie i rozmowa przybliża nas do nowego dworca w Poznaniu.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5