Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Starogard Gdański przebuduje dworzec i stworzy węzeł

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-11-25 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Starogard Gdański przebuduje dworzec i stworzy węzeł
mat. UM Starogard Gdański
Starogard Gdański otrzymał środki zewnętrzne, dzięki którym dworzec i jego okolice, wraz z deptakiem w ciągu al. Wojska Polskiego, zostaną przebudowane. Trwa właśnie przetarg na przeprowadzenie prac.

Starogard Gdański prowadzi przetarg na budowę i skomunikowanie węzła integrującego komunikację. Zakres zamówienia obejmuje przebudowę zespołu budynków dworca kolejowego wraz z jego zagospodarowaniem, rozbudowę układu komunikacyjnego obejmującego ulice Gdańską, Małgorzaty Hillar, Kolejową, Nowoprojektowaną, al. Wojska Polskiego wraz z niezbędną infrastrukturą, w tym budowę miejsc postojowych i parkingowych oraz zatok parkingowych typu Kiss&Ride, Bike&Ride i Park&Ride.

Jak informuje Urząd, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego powstanie dworzec autobusowy oraz parkingi.. Pojawią się stojaki dla rowerów, strefa dla taksówkarzy i nowe przystanki dla autobusów komunikacji miejskiej. Przy okazji przebudowany zostanie tamtejszy układ drogowy ulic. Najwięcej zyskają mieszkańcy alei Wojska Polskiego – najstarszy deptak w mieście zostanie kompleksowo przebudowany.


mat. UM Starogard Gdański

Termin składania ofert w przetargu mija 3 stycznia 2017 r. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz gwarancja (40%). Zamówienie powinno być zrealizowane do 30 sierpnia 2018 r. Wartość zamówienia wynosi ok. 7,6 mln euro. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 42,5 mln zł. Miasto otrzymało na realizację projektu kwotę ponad 34 mln zł.

W mieście pojawić się ma też w mieście 11 nowych autobusów, których zakup jest wpisany w inwestycję oraz nowy system informacji pasażerskiej.


mat. UM Starogard Gdański

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jaki dworzec Warszawa Gdańska? Wciąż wielka niewiadoma

Przestrzeń

Jaki dworzec Warszawa Gdańska? Wciąż wielka niewiadoma

Witold Urbanowicz 24 listopada 2016

Warszawa: Wracają pasy przez Andersa nad stacją metra Ratusz

Przestrzeń

Warszawa: Wracają pasy przez Andersa nad stacją metra Ratusz

Witold Urbanowicz 22 listopada 2016

Tczew modelowym przykładem przesiadek. Teraz pora na dworzec kolejowy

Przestrzeń

Tczew modelowym przykładem przesiadek. Teraz pora na dworzec kolejowy

Witold Urbanowicz 18 listopada 2016

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5