Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Solaris Tram ze zmianami w zarządzie, adresie i udziałach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-07 13:33
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Solaris Tram ze zmianami w zarządzie, adresie i udziałach
fot. Martyn Janduła
Solaris Tram, nowa spółka, w której udziałami dzielą się Solaris i Stadler, dokonała przed miesiącem zmian w Krajowym Rejestrze Sądowniczym. Dotyczy to m.in. zarządu, siedziby i podziału udziałów. Funkcję prezesa pełni Zbigniew Palenica, ale pakiet większościowy akcji objął Stadler.

Spółka Solaris Tram z siedzibą w Bolechowie, czyli tam, gdzie mieści się autobusowa część firmy, została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowniczego 1 kwietnia 2016 r., czyli wcześniej niż oficjalne zapowiedzi o nawiązaniu współpracach Solarisa ze Stadlerem. Jej prezesem został Paweł Hajduk, a Solaris Bus & Coach objął 50 udziałów o łącznej wartości 5 tys. zł.

30 maja dokonano zmian we wpisie. Po pierwsze, siedzibę ustalono na Środę Wielkopolską, gdzie znajduje się oddział Solarisa. Funkcję prezesa pełni Zbigniew Palenica, który w Solarisie odpowiadał za część tramwajową i nadal pozostaje wiceprezesem spółki matki ds. pojazdów szynowych i sprzedaży. Mianowano pięciu prokurentów: Tomasz Broniarczyk, Samuel Kunzli, Michał Podolski, Martin Bernhardsgrutter i Jolanta Kozan Hnatyszyn. Dokonano też zmian w podziale udziałów. Teraz Solaris Bus & Coach dysponuje 20 udziałami o łącznej wartości 2 tys. zł, a Stadler Rail AG – 30 udziałami o łącznej wartości 3 tys. zł.

Solaris Tram ma za sobą start w kilku toczących się przetargach tramwajowych. Na razie jednak nie zdobył żadnego zamówienia w kraju. W warszawskim przetargu, który czeka na rozstrzygnięcie, złożył najtańszą ofertę, ale cena nie jest jedynym kryterium wyboru. Również Kraków czeka na rozstrzygnięcie – Solaris Tram był typowany na faworyta po wykluczeniu oferty Pesy, ale ta decyzją sądu została przywrócona do postępowania. Ostatnio jednak nowa spółka chwaliła się kontraktem na tramwaje do Brunszwiku, gdzie Solaris już wcześniej dostarczał tramwaje.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5