Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Stadler Polska z zamówieniami na ponad 100 tramwajów. W tym Lipsk od Solarisa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-02-02 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Stadler Polska z zamówieniami na ponad 100 tramwajów. W tym Lipsk od Solarisa
fot. LukasGen, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Stadler, pozyskując tramwajową część Solarisa, odziedziczył też wszystkie kontrakty niegdyś polskiej firmy. Dotyczy to także niedawnego rozszerzenia kontraktu na tramwaje dla Lipska, zawartego formalnie między tamtejszym operatorem komunikacji LVB a Solarisem. Dzięki temu zamówieniu liczba zakontraktowanych tramwajów, które Stadler wyprodukuje w Polsce, przekracza sto pojazdów.

Jak pisaliśmy Leipziger Verkehrsbetriebe (LVB), w ramach procedury negocjacyjnej, rozszerzył dotychczas obowiązujący kontrakt ramowy z Solarisem na dostawy do 41 nowych tramwajów o kolejne pojazdy. Ta dodatkowa umowa została podpisana w grudniu 2018 r.

Formalnie przedłużona została umowa, którą pierwotnie w 2015 r. zawarł LVB z firmą Solaris Bus & Coach. W międzyczasie jednak sporo się zmieniło: Solaris wydzielił część tramwajową do spółki Solaris Tram, która w całości została przejęta przez Stadlera. Solaris po zmianach nie zajmuje się pojazdami szynowymi – w przeciwieństwie do nowego właściciela, firmy CAF.

Za produkcję tramwajów w ramach tego kontraktu odpowiadać będzie więc Stadler Polska. – Priorytetem firmy Stadler jest zadowolenie i dobro jego klientów. Zmiana właściciela SBC i wydzielenie z działalności Solarisa części tramwajowej nie przeszkodzi w sprawnej realizacji kontraktu. Wspólnie wypracowaliśmy rozwiązanie, które zagwarantuje że nasz odbiorca - spółka LVB, otrzyma pojazdy zgodne z warunkami specyfikacji. Tramwaje te będą dobrze służyły mieszkańcom Lipska – mówi Marta Jarosińska, rzecznik Stadlera.

W realizację zamówienia zaangażowane będą zarówno zakłady Solaris Tram w Środzie Wielkopolskiej, jak i Stadler Polska w Siedlcach. – Dysponują one odpowiednimi zasobami oraz zdolnością produkcyjną gwarantującą dostarczenie przewoźnikowi pojazdów w wymaganych terminach – zapewnia Jarosińska.

Portfel zamówień polskich zakładów Stadlera obejmuje teraz ponad sto tramwajów. Do tej wartości wliczają się inne w całości odziedziczone po Solarisie kontrakty. – Wraz ze zdobyciem pierwszego w swojej historii zamówienia na tramwaje dla czeskiej Ostrawy, zakład Stadler Polska w Siedlcach rozpoczął produkcję tych pojazdów. Oprócz 40 tramwajów dla DpO Ostrawa, zakład realizuje obecnie zamówienia na 7 tramwajów dla Brunszwiku (Niemcy), 50 tramwajów dla Krakowa oraz wymienione zamówienie dla Lipska – wylicza Marta Jarosińska.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris z umową na dodatkowe 20 tramwajów do Lipska

Komunikacja

Solaris z umową na dodatkowe 20 tramwajów do Lipska

Witold Urbanowicz 28 grudnia 2018

Stadler wykupił Solaris Tram

Prawo & Finanse

Stadler wykupił Solaris Tram

jd/inf. pras. 20 listopada 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5