Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rumunia: Pierwszy tramwaj Pesy dotarł do Krajowy. Wkrótce ostatnie testy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
02-12-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Pesa dostarczyła do Krajowy pierwszego Twista. Wcześniej tramwaj był testowany w Olsztynie. Przed pojazdem ostatnie testy i szkolenia motorniczych.

Pesa podpisała umowę na dostawę 17 tramwajów typu Twist dla Krajowy w Rumunii w lipcu 2021 roku. Zaoferowane pojazdy to tramwaje nowej generacji, których koncepcja jest bazą dla nowej rodziny pojazdów o roboczej nazwie tram.eu, charakteryzujące się modułowością konstrukcji. Twisty dla Krajowa mają długość 27 m, 58 miejsc siedzących, przestrzeń dla niepełnosprawnych, klimatyzację, wi-fi i nowoczesne systemy diagnostyczne. 

Tramwaje były w listopadzie testowane w Olszynie, który ma infrastrukturę tramwajową o parametrach zbliżonych do Krajowy. Pierwszy twist dotarł do klienta 1 grudnia 2021, który jest Narodowym Świętem w Rumunii. 
 
– Twisty to ekologiczne, nowoczesne, tramwaje które zapewnią mieszkańcom Krajowy i turystom komfortową podróż. Dziękuję również Pesie za design tych tramwajów, uwzględniający zaproponowaną przez nas estetykę i kolorystykę nawiązującą do barw naszego miasta – mówi Lia Olguta Vasilescu, burmistrz Krajowy.

Pierwszy Twist jest już w zajezdni tramwajowej w Krajowie, wkrótce rozpocznie ostatni etap testów i odbiorów. – Przed nami jazdy testowe na docelowej infrastrukturze, a później szkolenia motorniczych. Kontrakt realizowany jest zgodnie z harmonogramem, produkcja w toku, przygotowujemy się już do dostaw kolejnych tramwajów do Krajowy – powiedział Piotr Szarafiński, kierownik sprzedaży pojazdów LRV w Pesie.

Pesa dostarczyła do tej pory ponad 830 tramwajów do kilkunastu europejskich miast. W tej chwili produkuje tramwaje dla Tallina, Wrocławia, Bydgoszczy i Krajowy.

Krajowa to kolejne, po Klużu i Jassach, rumuńskie miasto, które wybrało tramwaje bydgoskiego producenta. Do tej pory spółka dostarczyła na ten rynek 20 tramwajów. 
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5