Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Rowerowe przyczepy autobusowe ponownie w akcji pod Poznaniem

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2016-06-02 12:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport-Publiczny.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rowerowe przyczepy autobusowe ponownie w akcji pod Poznaniem
Rower można przewieść na specjalnej przyczepieFot. mat. prasowe
Powiat Poznański, wspólnie z Gminą Swarzędz ponownie uruchomił linię 471, której zadaniem jest połączenie dużych osiedli mieszkaniowych Swarzędza, Koziegłów i Murowanej Gośliny z turystycznymi szlakami rowerowymi przebiegającymi przez Puszczę Zielonka i przez zalesione tereny gminy Suchy Las. Do obsługi linii dedykowanej dla rowerzystów przygotowano Solarisa do którego dołączono przyczepę, na której zmieścić się może nawet 15 rowerów.

Linia została poprowadzona przez atrakcyjne i popularne wśród wielkopolskich rowerzystów rejony na północny wschód od Poznania. Zalesione, pełne niewielkich jezior tereny w lecie zapełniają się miłośnikami dwóch kółek. Trasa linii 471 przecina szlaki rowerowe: EuroVelo R1, R2, R3, R4, R5, R6 i R9, Szlak Kościołów Drewnianych, Małą i Dużą Pętlę Rowerową oraz Cysterski Szlak Rowerowy i Pierścień dookoła Poznania – informuje Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Podstawową ideą tej linii jest zwiększenie bezpieczeństwa grup rowerowych tak, aby planując wycieczkę rowerową, mogły one ominąć drogi publiczne o dużym natężeniu ruchu, które pozbawione są ścieżek rowerowych. Ponadto linia zapewnia dodatkowe połączenie dla mieszańców powiatu poznańskiego łącząc cztery gminy: Swarzędz, Czerwonak, Murowaną Goślinę i Suchy Las (Biedrusko).

W 2016 roku, podjęto decyzję o przekazaniu zadania Gminie Swarzędz, która jest właścicielem Zakładu Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu. Zakład ten jako jedyny w metropolii posiada 2 przyczepy do przewozu rowerów, a także autobusy niskopodłogowe przystosowane do ich holowania. Każdą z przyczep można przewieźć jednorazowo około 15 rowerów. Ponadto ZGK Swarzędz posiada także personel mający doświadczenie w zakresie obsługi większych grup turystycznych.

Na linii będzie obowiązywała taryfa biletowa zintegrowana z taryfą swarzędzką (przewoźnik będzie honorować bilety okresowe Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej). W 2016 roku linia funkcjonuje we wszystkie soboty, niedziele i święta w okresie od 28 maja do 26 czerwca 2016 r. oraz od 13 sierpnia do 16 października 2016 r.  W poprzednim sezonie linia rowerowa funkcjonowała od 3 września do 25 października 2015 roku. W ciągu 16 dni funkcjonowania linii, przewieziono łącznie 768 pasażerów i 126 rowerów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5