Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rosja: Pierwsze nowe tramwaje PK TS jadą do Iżewska. Trolejbusy w Omsku i Iwanowie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-12-01 11:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rosja: Pierwsze nowe tramwaje PK TS jadą do Iżewska. Trolejbusy w Omsku i Iwanowie
Tramwaj dla Iżewska fot. PK TS
Rosja: Pierwsze nowe tramwaje PK TS jadą do Iżewska. Trolejbusy w Omsku i Iwanowie
Rosja: Pierwsze nowe tramwaje PK TS jadą do Iżewska. Trolejbusy w Omsku i Iwanowie
Rosja: Pierwsze nowe tramwaje PK TS jadą do Iżewska. Trolejbusy w Omsku i Iwanowie
Firma PK Transportnyje Sistiemy rozpoczęła w rekordowym czasie dostawy tramwajów dla Iżewska. W sumie – w ciągu najbliższego tygodnia – trafi tam 16 jednoczłonowych „Lwiątek”. Przedsiębiorstwo zakończyło też dostawy trolejbusów Admirał dla Omska i Iwanowa.

Państwowa Firma Leasingu Transportowego wygrała przetarg na dostawę 16 tramwajów do Iżewska 19 listopada. Firma zaproponowała IżGorElektrotransowi w pełni niskopodłogowe tramwaje serii 71-911 EM Lwionok (Lwiątko), produkowane przez firmę PK TS. Dostawy pierwszej partii sześciu tramwajów już się rozpoczęły.

Firma PK TS zasłynęła już z produkcji w rekordowym czasie – w 2019 r. w ciągu dwóch miesięcy dostarczyła 21 tramwajów Witjaź-M dla Sankt Petersburga. – Teraz mamy dosłownie 2,5 tygodnia na realizację zamówienia. Dla nas kluczowe są wysoka jakość i terminowe wywiązywanie się z naszych zobowiązań umownych – mówi Feliks Winokur, szef PK TS.

Pozostałe osiem tramwajów ma zostać dostarczone do 8 grudnia. Będą one jeździć docelowo na linii nr 10. Zakup jest współfinansowany w 60% z budżetu federalnego. Pozostałą kwotę – w ramach umowy leasingowej – wykłada republika Udmurcji.

Jednoczłonowe lwiątka mają cztery osie. Producent jest szczególnie dumny z unikalnej konstrukcji wózka skrętnego, który pozwolił na zachowanie niskiej podłogi na całej długości tramwaju. Pojazd jest oczywiście wyposażony w klimatyzację, dynamiczną informację pasażerską, monitoring, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych. Przewidziano 40 miejsc siedzących. Dodatkowo pojazd wyposażono w system aktywnego i biernego wspomagania motorniczego.

Firma PK TS dostarczyła też ostatnie partie trolejbusów Admirał 6281 dla Omska i Iwanowa. W obu przypadkach w 60% do zakupu dokłada się budżet federalny. Państwowa Firma Leasingu Transportowego umowę z PK TS na produkcję trolejbusów zawarło latem tego roku. Do Omska trafiło 33 pojazdów, a do Iwanowa – 31. Pojazdy mieszczą 96 pasażerów, w tym 33 na miejscach siedzących.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5