Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Rosja: Do Czerepowca przyjechały pierwsze nowe tramwaje

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-08-26 12:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rosja: Do Czerepowca przyjechały pierwsze nowe tramwaje
fot. PK TS
Rosja: Do Czerepowca przyjechały pierwsze nowe tramwaje
Rosja: Do Czerepowca przyjechały pierwsze nowe tramwaje
Rosja: Do Czerepowca przyjechały pierwsze nowe tramwaje
Firma PK Transportnyje Sisitiemy dostarczyła do Czerepowca pierwsze dwa w pełni niskopodłogowe tramwaje 71-911EM Lwionok (lwiątko). Pojazdy zostały kupione w ramach państwowego projektu „Czyste powietrze”.

Niedawno firma PK TS wygrała konkurs na dostawy do Czerepowca 11 nowych, jednoczłonowych tramwajów 71-911EM Lwionok i jednego dwuczłonowego tramwaju 71-923M Bogatyr-M. Czerepowiec jest pierwszych z czterech rosyjskich miast, które zakupiły tramwaje w ramach projektu „Czyste powietrze”, będącego częścią państwowego programu „Ekologia”.

– Dokładnie 65 lat temu na linię w Czerepowcu wjechał pierwszy tramwaj. Od tego czasu nie można sobie wyobrazić już miasta bez tramwajów. Dziś uruchamiamy nowe, ultranowoczesne tramwaje, na które czekało wiele pokoleń mieszkańców. Czerepowiec był jednym z pierwszych miast w Rosji, które otrzymało środki na nowy transport, a teraz mieszkańcy Czerepowiec będą mogli wygodnie i komfortowo poruszać się po mieście – mówi Oleg Kuwszynnikow, gubernator obwodu wołogodzkiego.

Tramwaje odbyły już pierwsze jazdy próbne. Kontrakt powinien zostać zrealizowany do końca listopada, ale PK TS planuje dostarczyć wszystkie pojazdy już w najbliższym czasie.

Firma PK TS powstała w 2013 r. Oferuje dziesięć modeli tramwajów o długości od17 do 35 m, dwa modele trolejbusów i dwa – elektrobusów. Do tej pory firma dostarczyła ponad 600 tramwajów i 200 trolejbusów. Zakłady produkcyjne znajdują się w Twerze, Sankt-Petersburgu i Engelsie. Ich zdolność produkcyjna to 450 pojazdów na rok.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W Zabrzu powstaną dwa centra przesiadkowe. Wybrano wykonawców

Komunikacja

W Zabrzu powstaną dwa centra przesiadkowe. Wybrano wykonawców

Jakub Rösler 26 sierpnia 2021

Rosja: Czerepowiec kupi nowe tramwaje

Przestrzeń

Rosja: Czerepowiec kupi nowe tramwaje

Witold Urbanowicz 21 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5