Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Rosja: Firma PK TS dostarczy 16 nowych tramwajów "Lwiątek" do Iżewska

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
21-11-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Rosja: Firma PK TS dostarczy 16 nowych tramwajów "Lwiątek" do Iżewska
fot. PK TS
Firma PK Transportnyje Sistiemy dostarczy do Iżewska 16 niskopodłogowych jednoczłonowych tramwajów 71-911 EM Lwionok (Lwiątko).

Iżewsk kupuje tramwaje dzięki państwowemu programowi „Bezpieczne i Wysokiej Jakości Drogi”, którego celem jest m.in. odnowienie taboru i infrastruktury komunikacyjnej w wielu dużych miastach Rosji. Pojazdy zostaną dostarczone na zasadzie leasingu. Budżet federalny dołoży się do zakupu w 60%.

Przetarg na dostawy 16 tramwajów wygrała Państwowa Firma Transportowo-Leasingowa, która weszła w porozumienie z producentem PK TS. W efekcie Iżewsk otrzyma jednoczłonowe tramwaje z rodziny 71-911 EM Lwionok (Lwiątko). Zgodnie z założeniami mają one na linii 10, która należy do najbardziej obleganych w mieście.

Tramwaje zostaną dostarczone do… 8 grudnia 2020 r. Jednoczłonowe, czteroosiowe Lwiątka są w pełni niskopodłogowe. To zasługa, jak podkreśla producent, unikalnej konstrukcji wózka skrętnego.

Firma PK TS, zajmująca się produkcją pojazdów elektrycznych, powstała w 2013 r. W swojej ofercie ma osiem modeli tramwajów o długości od 17 do 35 m, jeden model trolejbusu i jeden elektrobusu. Obecnie na terenie Rosji eksploatowanych jest ponad 500 wagonów firmy PK TS. Odpowiada ona za 95% powstałych w Rosji niskopodłogowych tramwajów.

Firma realizuje dostawy 29 tramwajów Lwionok dla Uljanowska. Piętnaście „Lwiątek” można już ujrzeć na ulicach w Ułan-Ude, a osiem – w Permie. We wrześniu PK TS wygrał przetarg na dostawy 114 tramwajów dla Moskwy – z tego 40 pojazdów to będą właśnie „Lwiątka”.
Iżewsk, zamieszkiwany przez ponad 600 tys. mieszkańców, leży w europejskiej części Rosji i jest stolicą Udmurcji. Komunikacja tramwajowa została uruchomiona w 1935 r., a długość sieci wynosi 75,5 km. Obsługuje ją 11 linii.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Nowe tramwaje wyjechały na ulice Iżewska [zdjęcia]

Przestrzeń

Nowe tramwaje wyjechały na ulice Iżewska [zdjęcia]

Witold Urbanowicz 21 grudnia 2020

Zobacz również:

Nowe tramwaje wyjechały na ulice Iżewska [zdjęcia]

Przestrzeń

Nowe tramwaje wyjechały na ulice Iżewska [zdjęcia]

Witold Urbanowicz 21 grudnia 2020

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5